Thumbnail image

Ebru Kursları

Herhangi bir boya oluşturmak için, pigmentin (boyar madde) yapışmasını sağlayan katkı maddesiyle karıştırılarak yoğunlaştırılması ve çalışmaya hazır hale getirilmesi gerekir. Pigment bir renk tozudur ve yapıştırıcıyla veya katkı maddesiyle birleştirilmeden doğrudan uygulanamaz. Yağlıboya için yapıştırıcı katkı maddesi bezir veya haşhaş yağıdır. Bu yüzden yağlıboya resim yağ kullanılarak yapılır, akrilik boyadan farklıdır çünkü akriliğin birleştirici maddesi sudur.

Yağlıboya yapmaya başlamak için uygun bir inceltici karışım kullanmak iyi olacaktır; çünkü boyanın bez üzerine sürülmesini kolaylaştırır. % 50 oranında inceltilmiş bezir yağıyla terebentin esansını karıştırmak yeterli olacaktır: Bu oranların gözetildiği yağlıboya resim istenmeyen çatlaklar oluşmadan kuruyabilmektedir. Bezir yağı; yağlıboyanın birleştirici malzemesi olup, aynı zamanda onu inceltebilen ürünlerden biridir de. Kapalı olan tüpte yağlıboya macun şeklinde kalabilir, ama havayla temas ettiğinde oksitlenmeden dolayı, çok yavaş bir şekilde kurumaya başlar. Bir kez kuruduğunda da iyice katılaşır. Bezir yağı yağlıboyaya eklendiğinde, zaman içinde boyayı sarartır. Boyanın yavaş kurumasına neden olsa da, sayesinde parlak ve saydam boya katmanları elde edilir.
Terebentin esansı da boyayı inceltir. Yüksek derecede uçucu katkı maddesi içerdiğinden yağlıboyanın kurumasını hızlandırmaya yarar. Yağlıboya sadece terebentin esansıyla karıştırılıp bir kez uygulanıp kuruduğunda, mat bir görünüm verir. Bu, resim yaparken bilinmesi gereken bir özelliktir.

Thumbnail imageAnkarada Çocuklar İçin Özel KurslarThumbnail imageAnkarada Çocuklar İçin Özel KurslarThumbnail imageAnkarada Çocuklar İçin Özel Kurslar

Thumbnail imageAnkarada Çocuklar İçin Özel KurslarThumbnail imageAnkarada Çocuklar İçin Özel KurslarThumbnail imageAnkarada Çocuklar İçin Özel Kurslar

Thumbnail imageÖzel Gelişim Kursları  Thumbnail imageÖzel Gelişim Kursları   Thumbnail imageÖzel Gelişim Kursları

Thumbnail imageÖzel Gelişim Kursları Thumbnail imageÖzel Gelişim KurslarıThumbnail imageÖzel Gelişim Kursları

Çocuklar İçin Resim Kursu, Çocuklara Resim Dersleri

Sevgili Veliler, bu yıl çocuklarınızı ödüllendirerek yeteneklerini keşfediniz. İlköğretim öğrencilerine yönelik sanat ve teknolojik tasarım, resim kurslarımıza katılarak, geleceğin sanatçı adaylarını yetiştirelim.

Sevgili Veliler, hafta sonu Cumartesi ve Pazar programlarımıza katılarak çocuklarınızın geleceklerini şimdiden yeteneklerini keşfederek, gelecekte olacak olan mesleklerine yönlendirilmiş olmaları Siz Veliler için bir avantajdır. Siz ‘de çocuğunuzu ödüllendirerek, geleceğine iyi bir yatırım yapınız.

Aynı zamanda çocuğunuz ilköğretimi bitirdiğinde Anadolu Güzel Sanatlar Liselerine girebilmesini için şimdiden çizim yetenek sınavlarına yönelik sanat kültürünün altyapısını edinmiş olması bir avantajdır.

İlköğretim 8. sınıfta okuyan öğrencilere ve Anadolu Güzel Sanatlar Liselerinin yetenek sınavlarına hazırlanmak isteyen öğrencilere, hafta sonu Cumartesi ve Pazar 2 tam günlük programlarımıza katılarak, Anadolu Güzel Sanatlar Liselerini kazanmaları için, Ekim ayında başlayan yoğun programlarımıza kayıt için Siz’ in sevgili çocuklarınızı kurumlarımıza bekliyoruz.

RisusArt Market Açıldı İnceleyiniz
Gurur Tablomuzu İnceleyiniz
Hangi Kursa Gelebiliriz İnceleyiniz
Sanat Sergilerimiz İnceleyiniz
Kurs Saatini ve Fiyatlarını Görmek İçin Tıklayınız
Eğlence ve Etkinlikler İçin Tıklayınız
Anadolu Sanat Market Açıldı Görmek İçin

VideoDerslerVideo Dersi İzle

KarakalemBoyamaKarakalemKuruBoyaKuruBoyaSuluBoyaDersleriSuluBoyaPastelBoyaPastelBoyaYagliBoyaYagliBoyaPerspektifCizimleriPerspektifDijitalBoyamalarDijital

Thumbnail image