Thumbnail image

Fotografcilik Kursları

Fotoğrafçılık Kursları,

Anadolu Güzel Sanatlar Kursu’muzda fotoğraf dersleri birebir özel ders olarak veya talebe göre gruplara verilebilmektedir. Temel dersler 10 saat olup sonrasında isteğe bağlı olarak daha profesyonel anlamda çekim yapabilmek için derslere devam edilebilir. Fotoğrafı photoshop ile pekiştirmek isteyen arkadaşlar kursumuzda photoshop dersleri alabilirler. Dileyen arkadaşlar sezon içerisinde yapılan doğa yürüyüşlerine katılarak hem şehrin havasından uzaklaşıp temiz hava alır hem de güzel kareler elde edebilirler. Yapılan çekimler sonucunda elde edilen fotoğraflardan bazıları yılsonu sergisinde sergilenerek beğeniye sunulur.

Kurs sonunda öğrencilerimize “Başarı Belgesi” verilir.

Fotoğraf çekmeyi ister bir hobi, ister profesyonel anlamda meslek olarak düşünenler için fotoğrafçılık kursları ve birçok temel bilgi burada! Fotoğraf çekmek insanın aklını, gözünü ve yüreğini aynı hizaya getirmesidir.  Göz görmek istediğini, objektif çerçevesinin içine yerleştirilir, duygu ve düşüncelerini katar deklanşöre basar. Fotoğraf ilim ve sanat arasında bir aracıdır. İlimin isteğini, ilime artistik bir yönden verebilir. Fotoğraf ile hayal gücümüzün anlatamadığı durumları ve doğanın birçok değişik anlarını göz önüne serebiliriz. Sizler de yeni bir fotoğraf makinesi aldıysanız ya da almayı düşünüyorsanız; fotoğrafçılık derslerimizle daha iyi fotoğraflar çekmenin inceliklerini öğrenmek isterseniz kurslarımıza katılarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Kurs verdiğimiz öğrencilerimiz, Dijital makinesini bizimle seçti, fotoğrafçılığın temellerini bizimle öğrendi, uyguladı, geziler yaptı. Dönem sonu sergileri ile eğitimlerini tamamladılar. “Size Özel Fotoğraf Eğitimi” veren Anadolu Güzel Sanatlar Merkezinde, dilerseniz bire bir özel ders alabilir, ya da 4 kişilik özel gruplardan oluşan atölyelere katılabilirsiniz. Özel eğitimler sayesinde, sizinle daha fazla ilgileniyor ve konuları daha iyi anlamanızı sağlıyoruz.

Yandan perspektif: Bu perspektifte iki kaçış çizgisi  ufuk çizgisi üzerinde bulunur. Dikey çizgiler paraleldir, fakat yatay çizgiler yanal yüzeylere bağlı olarak iki grupta toplanırlar; her biri kendi kaçış noktasına doğru gider.
Havadan perspektif: Bu perspektifin üç kaçış noktası bulunur. İki kaçış noktası KN1 ve KN2 ufuk çizgisinin üzerinde bulunurlar. Üçüncü kaçış noktası KN3 ise bu ufuk çizgisinin ya çok üzerinde ya da çok altında bulunur. Resimdeki bütün çizgiler üç grupta toplanmakta ve her biri kendi kaçış noktasına doğru uzanmaktadır.
Ton: Füzenle, kırmızı kalemle ya da pastel boyayla, az ya da çok bastırarak farklı tonlar elde edilebilir. Çok bastırıldığında daha koyu bir ton, az bastırıldığında daha açık bir ton elde edilir. Bir tonla öteki arasındaki ilişki sayesinde en açık tondan en koyu tona kadar bir düzenleme yapılabilir.

Thumbnail imageAnkara Fotoğraf SanatıThumbnail imageAnkara Fotoğraf SanatıThumbnail imageAnkara Fotoğraf Sanatı

Thumbnail imageAnkara Fotoğraf ÇekimleriThumbnail imageAnkara Fotoğraf ÇekimleriThumbnail imageAnkara Fotoğraf Çekimleri

Thumbnail imageFotoğraf Çekimleri AnkaraThumbnail imageFotoğraf Çekimleri AnkaraThumbnail imageFotoğraf Çekimleri Ankara

Thumbnail imageFotoğraf ÇekimleriThumbnail imageFotoğraf Dersleri İçin Çekim DenemeleriThumbnail imageFotoğraf ÇekimleriThumbnail imageFotoğraf Çekimleri

RisusArt Market Açıldı İnceleyiniz
Gurur Tablomuzu İnceleyiniz
Hangi Kursa Gelebiliriz İnceleyiniz
Sanat Sergilerimiz İnceleyiniz
Kurs Saatini ve Fiyatlarını Görmek İçin Tıklayınız
Eğlence ve Etkinlikler İçin Tıklayınız
Anadolu Sanat Market Açıldı Görmek İçin

VideoDerslerVideo Dersi İzle

KarakalemBoyamaKarakalemKuruBoyaKuruBoyaSuluBoyaDersleriSuluBoyaPastelBoyaPastelBoyaYagliBoyaYagliBoyaPerspektifCizimleriPerspektifDijitalBoyamalarDijital

Thumbnail image