Gençleri üniversite hayallerini gerçekleştirmeye, aileleri çocukların ruhi gelişim süreçlerine yardımcı olmaya ve çalışan çalışmayan bütün bayanları dünyanın farklı güzelliklerini keşfetmeye davet ediyoruz.

Anadolu güzel sanatlar merkezi kaliteli eğitimi ve yetenekli deneyimli hocalarıyla hayallerinizi gerçekleştirmeye devam ediyor. Size düşen hayal etmek ve merkezimize başvurmak.

Sanat Merkezimiz hobi, çocuk ve üniversiteye hazırlık kurslarıyla 7’den 70’e her yaşın ruhunu sanat aşkıyla doldurmayı amaç edinmiştir.

Görmek başka bakmak başka şeydir. İnsanı görmeye götüren en güzel yol resimdir. Daha önce göremediğimiz, farkına varamadığımız güzellikler, incelikleri ancak resim yaparak yakalayabiliriz. Sanat merkezimizde, güzel sanatlara girmek isteyen öğrenciler, üniversitede sanat eğitimi alamamış ama sanat ve tasarım alanında kendini geliştirmek isteyenler veya kendi iş sahalarını tasarım ve sanatla birleştirmek isteyenler için dersler verilmektedir.

 

 

Çocuk Sanat Atölyesi

Çocuk Sanat Atölyesi

Sanat merkezimizde öğrencilerimizin amaçlarına göre düzenlenmiş ders saatleri ve kurlar mevcuttur. Daha önce hiç çizim yapmamışlar veya uzun süre ara vermişler için en baştan başlayarak, adım adım verilen eğitim 1. aşama, daha önceden eğitim görenler için 2. aşama ve daha ileri düzeyler için 3. aşama eğitimleri uygulanmaktadır. 1. aşamadan itibaren önce öğrencinin görsel algısı geliştirilerek; el, göz ve beyin üçlüsünün aynı anda çalışmaya başlaması sağlanmaktadır. Ardından öğrenci doğru oran-orantıyı kurarak gördüğünü çizebilecek duruma gelerek, ileri düzeyde hayalini kurduğunu tasarlayarak çizebilmeye başlamaktadır. Bunlarla birlikte güncel sanat olayları ve sanat tarihi eğitimleriyle birlikte öğrencinin sanatsal kültürü de geliştirilmektedir.


Bu eğitimin sonunda öğrenci toplamda saat ders görmektedir. Karakalem, desen perspektif imgesel tasarım, hobi gruplarımızın gördüğü yağlı boya, kuru boya, pastel gibi farklı derslerin eğitimini alarak imgeleme, kurgulayabilme, hayalini kurduğunu ve gördüğünü çizebilme yetilerini kazanmış olacaktır.


Eğitim programı haftada saatlik “Yoğun Program” haftada saatlik “Hafta içi Programı”, haftada saatlik “Hafta Sonu Programı ”haftada saatlik “Günlük Programdan oluşmaktadır. Öğrenci isteğine göre bu programlardan herhangi birine kayıt yaptırabilir.


Anadolu güzel sanatlar merkezinde Marmara Güzel Sanatlar Fakültesi, Ankara Üniversitesi ve farklı disiplinlerden öğretim elemanları çalışmaktadır. Her ders alanında uzmanlaşmış eğitmenler tarafından yönetilmektedir.


Anadolu Güzel Sanatlar Liselerine  hazırlananları, Lisede okuyan  ve Liseden mezun öğrencileri Türkiye’deki tüm özel yetenek sınavlararına hazırlayıcı temel  resim programıdır. Bu program yetenek sınavlarına yönelik olduğundan tüm okulların sınav sistemlerine göre ders programları yapılır ve Türkiye’deki bütün Güzel Sanatlar ve Eğitim Fakültelerinde balişarı hedeflenir.


 

Bu nedenle öğrencilerimize Desen, İmgesel Tasarım Renk, Grafik, Animasyon ve Heykel Seramik dersleri verilerek sınavlara hazır hale getirilmektedir.