Thumbnail image

 

YGS Universiye Hazirlik Sanat Egitim Kurslari

 

 

Araştırmanın amaçları doğrultusunda, buraya kadar elde edilen veriler göz önüne alındığında ortaya çıkan sonuçlar aşağıdaki gibidir:

1.ÇZK’ya göre hazırlanmış bir sanat eğitimi ders planında, her zeka türüne sahip öğrencinin sanatsal çalışmalar üretebildiği görülmektedir.
2.ÇZK tabanlı sanat eğitimi yönteminin geleneksel yöntemden çok daha kapsamlı olduğu ve günümüze kadar kullanılan bir çok sanat eğitimi yöntemini de içeren nitelikte olduğu görülmektedir.
3.Geleneksel yöntemde kullanılan sınıf ortamının ÇZK ya göre düzenlenmiş sanat eğitimi etkinliklerinde çok daha fazla yetersiz kaldığı ortaya çıkmaktadır.
4.Proje süreci boyunca; sıkılan öğrenci olmadığı, çok sayıda eskiz oluşturdukları, her öğrenci istediği konuyu seçtiği için en iyisini yapmaya çalıştıkları, farklı konularda farklı malzemeler kullandıklarından malzeme alış verişinde bulundukları, yaptığı çalışmayla övündükleri gözlenmiştir.
5.ÇZK’ya göre hazırlanmış sanat eğitimi etkinliklerinde, geleneksel yönteme göre öğrencilerin daha aktif olduğu, çalışmalarında kullanmak üzere çevrelerinden farklı malzeme topladıkları, okul dışında araştırma yaptıkları, gözlenmiştir.
6.Bu araştırmada kullanılan yöntemde, öğrencilerin her birinin çalışma konusu farklı olduğundan birbirine benzemeyen ve geleneksel yönteme göre daha özgün çalışmalar ortaya çıkardıkları, aynı ders içinde tasarım duygusunu değişik formlarla ortaya çıkarabildikleri gözlenmiştir.
7.Öğrencilerin ders malzemeleri götürüp getirmede zorlandıklarının, çalışmalarının farklı zamanlarda bittiğinin, ani sorunların çıktığının ve ani kararlar verilmesi gerektiğinin gözlenmesi de bu uygulamanın yetersizliği olarak kabul edilebilir.
8.Öğrenciler, ÇZK’ya göre hazırlanmış bir sanat eğitimi (Resim-İş) dersini geleneksel yönteme göre daha zevkli, daha öğretici bulduklarını ve daha çok sevdiklerini belirtmektedirler.

Thumbnail imageThumbnail imageThumbnail image

Thumbnail imageThumbnail imageThumbnail image

Thumbnail imageThumbnail imageThumbnail image

Thumbnail imageThumbnail image

 

 

RisusArt Market Açıldı İnceleyiniz
Gurur Tablomuzu İnceleyiniz
Hangi Kursa Gelebiliriz İnceleyiniz
Sanat Sergilerimiz İnceleyiniz
Kurs Saatini ve Fiyatlarını Görmek İçin Tıklayınız
Eğlence ve Etkinlikler İçin Tıklayınız
Anadolu Sanat Market Açıldı Görmek İçin

 

VideoDerslerVideo Dersi İzle

 

KarakalemBoyamaKarakalemKuruBoyaKuruBoyaSuluBoyaDersleriSuluBoyaPastelBoyaPastelBoyaYagliBoyaYagliBoyaPerspektifCizimleriPerspektifDijitalBoyamalarDijital

 

Thumbnail image

 

“>