Çocuklara Yönelik Ebru Kursları Ankara

Ebru Atölyesi

Ebru Atölyesi

Anadolu Sanat Merkezi olarak uzun yıllardır sanat alanlarına ait birçok konuda atölye ve kurs ile hizmet vermekteyiz. Ebru Atölyeleri Nerelerde Var? sorusuna bulabileceğiniz en iyi adreste bulunmaktasınız.


Ebru kursu eğitimin birçok amacı bulunmaktadır.  Bunların başında geleneksel Türk süsleme sanatları alanında temel bilgi sahibi olmanızı sağlıyoruz. Böylelikle kurs sırasında öğrendiğiniz bu sanatın köklerini ve günümüze kadar nasıl taşındığını bilerek daha verimli bir çalışma ortamı yaratmış oluyoruz. Ebru sanatının tarihi ve felsefesini bilmeden ya da hissetmeden duygularınızı yansıtan ebrular ortaya çıkamayacağının biliyoruz. Bu yüzden öncelikle tarihimize damgasını vurmuş bu sanat ile ilgili genel bilgileri aktarıyoruz. Ebru ustalarının çalışmaları ve derinlikleri üzerine çalışmalar ile de farkındalık seviyenizi yükseltiyoruz.


Kursa başlangıç seviyesinde katılım gösterenler de ki ana hedefimiz kurs sonunda kendi başlarına tekne açabilecek ve ebru yapabilecek noktaya gelmeleridir. Bunun içinde kurs sırasında Türk Ebru sanatının özüne uygun malzemeyi tanıtıyoruz. Doğru tekniklerle kağıt üzerine uygulayabilmeniz için bilgiler aktarıyoruz ve birlikte uyguluyoruz. Kullanılan malzeme ve hazırlama şekillerini bilerek konuya hakim olmanızı sağlıyoruz ki ebru yaparken en verimli çalışmaları ortaya çıkarabilin.


Ebru Malzemesi Satan Yerler diye düşünmenize ve araştırmanıza gerek kalmadan sanat atölyemizden istediğiniz tüm malzemelere ulaşabilirsiniz. Ebru kursuna katılım gösterenlerin malzeme bulmak konusunda yaşadığı sıkıntıya son vermek adına en doğru malzemeleri sizler için tedarik ediyoruz. En Güzel Ebru Atölyesi Ebru Malzemesi Nerede Bulabilirim ? diye kaygılanmanıza gerek kalmadan alanında uzman öğretmelerimizin yönlendirmeleri ile en güzel malzemeleri tedarik edebilir ve kurs sonunda kaliteli ebru çalışmalarına sahip olabilirsiniz.


Ankaradaki Ebru Eğitimleri Nerede Var, Ankaradaki Ebru Kursları Nerede Var