Ankarada Çocuklara Yönelik Özel Ebru Eğitimleri

Ebru Sanatı Çeşitleri Nelerdir

Thumbnail image 

Ebru Sanatı Çeşitleri Nelerdir


Birçok ebru çeşidi bulunmaktadır. En çok sorulan ebru çeşitlerini sizler için bir araya getirdik.


Zemin Battal: Az veya tek renk ile yapılır. Bir rengin değişik tonlarının da kullanıldığı görülmüştür. Ancak renkleri açıklı koyulu kullanma geleneksel olarak pek fazla görülmemektedir.


Mustafa Düzgünman Battalı: Bu tarzda, zeminde iki küçük renk kullanılmış, gel-git üzerine çok iri damlalar halinde bir desen, onun üzerine de çok ince bir desen serpme yapılmıştır.


 Ethem Efendi Battalı: Sarı gülbahar boyalar üzerine sarı-lacivert lahor kullanılarak yapılan bir tarzdır. Lahor bitkisel esaslı bir maddedir. Son kat olarak atılan boyanın içine biraz fazla öd ve neft katılarak yapılır.


Neftli Battal: Battal döşenmiş bir zemin üzerine içine birkaç damla neft katılmış boya serpilerek elde edilir. Hareli görünüm verir.


Ebru Sanatçıları Nerelerde Var, Ebru Sanatı Çeşitleri Nelerdir, Ebru Eğitimleri Özel Ebru Kursları, Özel Ebru Dershanesi, Özel Öğretim, Özel Ebru Dershanesi, Özel Ebru Okulu, Özel Sanat Eğitimi, Özel Heykel Eğitimi, Çeşitli Ebru Kursları, Çeşitli Ebru Dershaneleri, Çeşitli Sanat Eğitimleri öğrenmek için bizler ile iletişime geçebilirsiniz.


Thumbnail image 

Ankarada Ebru Sanatçıları Nerelerde Var, Ankarada Ebru Sanatı Çeşitleri Nelerdir, Ankarada Özel Ebru Dershanesi, Ankarada Özel Öğretim