Ebru Kursları Ankara

Ebru Sanatı Hakkında Bilgi

Thumbnail image 

Ebru Sanatı Hakkında Bilgi


Ebru Türk el sanatının önemli bir dalıdır. Hangi tarihte başladığı kesin olarak bilinmemektedir. Bu konuda bir çok araştırma yapılmıştır. Ebru sanatına tarihimizde genellikler el yazması kitapların yan kağıtlarında rastlanmaktadır. Fakat kitapların ciltlenme tarihi ve cildin kaçıncı kere yüz değiştirdiği bilinmediği için kesin bir tarih verilmemektedir. Hafif ebru denilen ve bilhassa üstüne yazı yazılmak gayesiyle açık ve soluk renklerle yapılan ebru kağıtlarında rastlanacak tarihler önem taşır.


İşte o tarih ebrunun da yapılış tarihi anlamına gelebilir. Bilinen en eski ebru kağıdı 1554 yılına aittir. Ebrunun tarihi Malik-i Deylemi tarafından Gürcistan’da yazılmış italik kıtada geçen Arapça tarihten anlaşılıyor.


Ebru Sanatı Hakkında Kısa Bilgi, Ebru Göster İle İlgili Bilgiler, Ebru Nun Tarihçesi İle İlgili Bilgi, Ebru’nun Tarihçesi, Ebru’nun Kısa Bilgisi, Ebru Eğitim Yuvaları, Ebru Sanatı İle İlgili Dershaneler, Ebru Sanatı Hakkında Görüşler Adını da Ebru Sanatı İle İlgili Videolar ile ilgili bilgi almak ve doğru bir adreste eğitim alarak başarılı çalışmalar yapmak için kursumuz ile iletişime geçebilirsiniz.


Thumbnail image 

Ankarada Ebru Eğitim Yuvaları, Ankarada Ebru Göster İle İlgili Bilgiler, Ankarada Ebru Nun Tarihçesi İle İlgili Bilgi, Ankarada Ebru Sanatı Hakkında Kısa Bilgi, Ankarada Ebru Sanatı İle İlgili Dershaneler, Ankarada Ebru'nun Kısa Bilgisi, Ankarada Ebru'nun Tarihçesi