Ebru Kursları Ankara

Ebru Sanatı Teknikleri

Thumbnail image 

Ebru Sanatı Teknikleri


Ebru kültürümüzün bir parçası olduğu için bir çok tekniği vardır. Sadece gerçek ustaların bildiği özel teknikler aşağıdaki gibidir:


Hatip: Zemin battal çok sıkışık olmamalıdır . Tek büyük hatip yapılırken, hatip zeminine çok açılan boya kullanılır.


Şal Ebrusu: Gel-Git Ebrusu yapıldıktan sonra yine ince bir çubuk yardımıyla enine üç adet, boyuna da iki adet (S) harfi, bunların aralarına da istenildiği gibi kavisler çizilerek hazırlanır.


Somaki(Mermer) Ebrusu: Gel-Git veya Şal Ebrusu üzerine fırça yardımıyla Battal Ebru yapılarak elde edilir.


Hafif Ebru: Üzerine daha sonra yazı yazmak için oluşturulan, renkleri soluk ve cansız Ebrulardır.


Burada yazı ön plana çıkar. Hazırlanan kitreye su ilave etmek ve boyalara da damlalık yardımıyla öd ve su ilave edilerek oluşturulan malzemeyle yapılır.


Akkase Ebru: Arap zamkı kullanılarak Hafif Ebrunun bazı kısımları kapatılır. Sonra daha koyu bir Ebru yapılır. Arap zamkı sürülen yerler ikinci boyaları almazlar, boş kalan bu yerlere daha sonra yazı veya tezhip yapılabilir.


Ebru Sanatı Teknikleri, Ebru Yapan Yerlerin Adresleri, Ebru Kursları, Ebru Eğitimleri, Ebru Sanatı Tekniğiyle Öğreten Kurumlar Teknik Ebru Setleri, Ebru Tekniği İle Eğitim, Ebru Eğitim Teknikleri, Ebru Sanatı Öğretim Teknikleri, Teknik Ebru Kursları, Teknik Ebru Sanatı Eğitimleri, Eğitim Paketleri, Teknik Eğitim ile ilgili bilgi almak ve doğru bir adreste eğitim alarak başarılı çalışmalar yapmak için kursumuz ile iletişime geçebilirsiniz.


Thumbnail image 

Ankarada Ebru Eğitim Teknikleri, Ankarada Ebru Eğitimleri, Ankarada Ebru Kursları, Ankarada Ebru Sanatı Öğretim Teknikleri, Ankarada Ebru Tekniği İle Eğitim, Ankarada Ebru Yapan Yerlerin Adresleri, Ankarada Teknik Ebru Kursları