Çocuklara Yönelik Sanat Kursları Devam Ediyor Ankara

Ebru Teknikleri

Thumbnail image 

Ebru Teknikleri


Ebru geleneksel Türk sanatıdır.  Ebru yoğunlaştırılmış su üzerine toprak ve toz boyalarla resim yapma sanatıdır. Ebrunun suyu koyulaştırıcı bir madde ile yoğunlaştırılmaktadır. Suyun üzerine, içine öd katılmış, suda erimeyen boyaların serpilmesi ve su yüzeyinde meydana gelen şekillerin bir kağıda geçirilmesiyle yapılır.


 Battal: Tek renk veya daha fazla renk homojen olarak, koyu kıvamdan açığa  doğru sırayla serpilerek hazırlanır.


Gel-git:  Battal üzerine gül dalı veya biz ile yatay ve dikey veya karşılıklı çapraz çizilir. Üzerine serpme yapılabilir. Gel-git üzerine battal: Tek yönlü gelgit üzerine sonra battal yapılır.


Koyu battal’da renk sırası Siyah + Sarı + Kırmızı + yeşil +Mavi şeklinde olmalıdır.


Bülbül yuvası: Renk sırası önemli değil. Birkaç renkle battal yapılır.5-6 cm çapında helezonlar yan yana yapılır. Köşegenlerinde kalan boşluklara da minik helezonlar yapılır. İstenirse üzerine serpme yapılır. Ortadan dışa doğru tek helezon da yapılabilir.


Teknesinin Üretimi, En Başarılı Ebu Teknolojileri, Ebru Teknesinin Kim Yapıyor,  Ebru Teknesi Nasıl Yaptırabilirim, Ebru Teknesi Nasıl Bulabilirim, Ebru Teknesinde Kim Bilir Başarı İle Yapılan Ebru Tekneleri, Ebru Teknesi Yapan Ustalar, Ebru Teknesi Yapan Kişiler,  Resim Kursu, Ebru Teknesi Üreticisi ile ilgili bilgi almak ve doğru bir adreste eğitim alarak başarılı çalışmalar yapmak için kursumuz ile iletişime geçebilirsiniz.


Thumbnail image 

Ankarada Ebru Teknesi Nasıl Bulabilirim, Ankarada Ebru Teknesi Nasıl Yaptırabilirim, Ankarada Ebru Teknesi Yapan Ustalar, Ankarada Ebru Teknesinde Kim Bilir Başarı İle Yapılan Ebru Tekneleri, Ankarada Ebru Teknesinin Kim Yapıyor, Ankarada ki En Başarılı Ebu Teknolojileri