İmgesel karakalem kahvede oyun oynayanlar Ankara

En Güzel Karakalem Çalışmaları

Thumbnail image 

En Güzel Karakalem Çalışmaları

İnsan başını görünmeyen iç yapısını bilmek ve çizerken hayal etmek çizim yaparken kolaylık sağlayacaktır. Kafatası kemikleri, yüzün ve başın bize görünen dış hattını belirleyen birçok ayrıntıya sahiptir. Yüzün ayrıntılarının şekilleri ve yerleri, kafatası kemiklerinin yapısına bağlıdır. Ayrıntılar portre çalışmanızın en kıymetli bölümüdür. Çünkü ayrıntılar kişiliğimizi belli eder.


Burnun, dudağın, gözün, kulağın yerleri kafatasında sabittir. Çizim yaparken ayrıntıları kafatasının yapısını dikkate alarak çizmek gerekir.


İnsan başı kafatası, iki bölümden oluşur; üst bölgede yer alan kafa kemikleri ve alt bölümdeki alt çene kemiği. Alt çene kemiği, kafatası kemiklerinin içinde en hareketli olanıdır. Gülerken, ağlarken, yemek yerken, vb. ağzın açık, hareket halindeki durumları alt çene kemiğinin hareketiyle sağlanır. Başın yapısını doğru çizebilmek için tam karşıdan görünüşünde, daire çizilir ve dairenin yanları basıklaştırılır.


Kafatası yuvarlağı kaşların hizasında son bulur ve bu noktada gözler yer alır. Kaşlar ise dairenin tam ortasında yer alır. Çene kemiğinin çizilen dairenin alt yayı üzerinde olduğunu resimde de görebilirsiniz.


Kara kalem Çizgi Çizme, Kara kalem Yüz Çizme Eğitimi, Kara kalem Yüz Çizme Kursları, Yüz Çizme Dersleri ile ilgili bilgi almak ve doğru bir adreste eğitim alarak başarılı çalışmalar yapmak için kursumuz ile iletişime geçebilirsiniz.


Thumbnail image 

Ankarada En Başarılı Karakalem Çalışmaları, Ankarada En Güzel Kara Kalem Etüt Merkezi, Ankarada En Güzel Karakalem Atölyesi, Ankarada En Güzel Karakalem Fotoğrafları, Ankarada En Güzel Karakalem Ödevi, Ankarada En Güzel Karakalem Yapanlar, Ankarada ki En Başarılı Kara Kalem Dershanesi