Fotografçılık Kursları Başlıyor Ankara

Foto Makinası

Thumbnail image 

Foto Makinası


Görüntü kavramı, basit bir mercek veya aynanın işleyişinin anlaşılması için çok önemli bir kavramdır. Bununla birlikte, optik sistemlerin analiz edilmesinde de önem taşır. En fazla kullanım alanına sahip olan optik aletlerden biri, herhangi bir cismin görüntüsünü elektronik veya film olarak çip üzerine kaydeden fotoğraf makineleridir. Fotoğraf, belgelenmek istenen cisimden yansıyan ışığın yüzey üzerine düşmesi ve sabitlenmesi demektir. Fotoğraf makinelerinde, belgelenmesi istenen cisimden yansıyan ışık, objektife ulaşarak odaklanır ve daha sonra objektif içinde bulunan diyafram adındaki diske ulaşır.


Diskin amacı, karşıdan gelen ışığın şiddetini ayarlayabilmektir. Disk bu işlemi kullanıcı tarafından ayarlanabilen ve ortasında bulunan bir delik vasıtasıyla gerçekleştirir. Objektifte odaklanan ve toplanan ışık diyaframdan geçip örtücüye ulaşır. Çekim esnasında önceden seçilen bir zaman diliminde açık kalarak, ışığın film üstüne düşmesini, işte bu örtücü perde sağlamaktadır.


 Farklı Fotoğraf Pozları, Fotoğraf Makinası Çalışması, Fotoğraf Makinasını Kim Anlatır, Fotoğraf Makinesinin Özelliklerini Tanıtanlar, Fotoğraf Makinasının Eğitimleri ilgili bilgi almak ve doğru bir adreste eğitim alarak başarılı çalışmalar yapmak için kursumuz ile iletişime geçebilirsiniz.


Thumbnail image 

Ankarada Farklı Fotoğraf Pozları, Ankarada Fotoğraf Çekme Teknikleri, Ankarada Fotoğraf Eğitimleri, Ankarada Fotoğraf Makinası Tamircisi, Ankarada Fotoğraf Makinası Yapımı, Ankarada Fotoğraf Makineleri Onarımı, Ankarada Fotoğraf Makinesi Dersleri, Ankarada Fotoğraf Makinesi Eğitimi