fotoğrafçılık kursları Ankara

Foto Makineleri

Thumbnail image 

Foto Makineleri


Hemen hemen hepimizi fotoğraf çekeriz. Elimizde makineler ve telefonlarla her anı ölümsüzleştirmeye çalışırız. Peki duygularımızı ve anlarımızı belgeleyen fotoğraf nedir diye hiç düşündük mü? Fotoğrafın tarihini merak etmedik mi? Gelin bu iki konuya yakından bakalım…


Fotoğraf; Yunanca Photos “ışık” ve Graphos “çizmek” sözcüklerinin birleşmesinden oluşan terimdir. Teknik açıdan bakarsak optik ve kimyasal süreçleri kullanarak yüzey üzerinde kalıcı görüntü elde etme işine fotoğraf diyebiliriz.


Fotoğraf sözcüğü ilk kez İngiliz SirJohn F. W. Herschel tarafından 1840 yılında kullanılmıştır. Sir John, yakın arkadaşı olan İn­giliz bilim adamı William Henry Fox Talbotun (1800-1877) uyguladığı yeni yöntemle, yüzey üzerinde elde ettiği görüntüye fotoğraf adını vermiştir. Fotoğraf ortaya çıktığından beri ilgi odağı olmuş, tarihi ölümsüzleştirmek ve belgelemek için bir araç olarak kullanılmıştır. Devlet başkanlarından halka, sanatçılardan iş adamlarına kadar herkes fotoğraf nedir diye merak ederek dünyadaki ilk fotoğrafları çektirmeye başlamışlardır. Günümüzün kusursuz fotoğrafları yerine daha doğal, onlarca fotoğraf çekme şansı olmadan en kusursuz kareler yakalanmaya çalışılmıştır.


Fotoğraf Makinelerinde Tanıtanlar, Fotoğraf Makinesi Almak İstiyorum Nede Alabilirim, Fotoğraf Makinesi Ne Alabilirim Hangi Fotoğraf Makinesini Alırsan Yanılmam Hangi Fotoğraf Makinası En Güzeli En Güzel Fotoğraf Makinesi Hangisi Fotoğraf Makinesi Ne Alayım Hangi Fotoğraf Makinesini Alırsam Memnun Kalırım ilgili bilgi almak ve doğru bir adreste eğitim alarak başarılı çalışmalar yapmak için kursumuz ile iletişime geçebilirsiniz.


Thumbnail image 

Ankarada Fotoğraf Makinaları Onarımı, Ankarada Fotoğraf Makinası Tamircisi, Ankarada Fotoğraf Makinasının Özellikleri, Ankarada Fotoğraf Makinelerinde Tanıtanlar, Ankarada Fotoğraf Makinelerinin Satışı