Ankarada Fotoğrafçılık Kursları

Fotoğraf Çekme Sanatı

Thumbnail image 

Fotoğraf Çekme Sanatı


Bir insanın, nesnenin veya manzaranın saklanabilir resmini çeken makinalara fotoğraf makinesi denir. Resmi çekilen objenin yansıttığı ışık, mercekler yardımıyla makinedeki ışığa duyarlı kimyasal maddelerle kaplı filmin üzerine düşürülerek resim oluşturulur. Filmin üzerine düşen ışığın fazla olması durumunda resim bozulacağından, film banyo edilip, resim fotoğraf kartına basılana kadar karanlık odada muhafaza edilmelidir.


Her tür fotoğraf makineleri obtüratör (ışık kapakçığı), diyafram, vizör (göz merceği) ve objektif denilen dört ana parçadan oluşmaktadır.


Bazı fotoğraf makinelerinin içinde, görüntüyü fotoğrafa dönüştürecek gerekli kimyasal maddeler ve film paket olarak yerleştirilmiştir. Resim çekildikten sonra fotoğraf makinesinden dışarı çıkan bu paket ışığa tutulunca görüntü yavaş yavaş belirmeye başlar.


Dijital fotoğraf makinelerinde ise film kullanılmaz. Fotoğrafları elektronik olarak çeker ve saklar.


TV ve video kameralarında da görüntü elektriksel olarak saptanır. Röntgen kameralarında ise ışık yerine x – ışınları kullanılarak insan vücudunun içinin resimleri çekilmektedir.


Fotoğrafçılık Dersleri, Fotoğraf Kursları, Fotoğraf Eğitimleri, En Başarılı Fotoğraf Stüdyosu, Fotoğrafçılık Sanatı, Fotoğraf Çekim Eğitimleri ilgili bilgi almak ve doğru bir adreste eğitim alarak başarılı çalışmalar yapmak için kursumuz ile iletişime geçebilirsiniz.


Thumbnail image 

Ankarada En İyi Fotoğraf Çekimi, Ankarada Fotoğraf Çekim Eğitimleri, Ankarada Fotoğraf Çekme Dersleri, Ankarada Fotoğraf Çekme Eğitimleri, Ankarada Fotoğraf Çekme Sanatı, Ankarada Fotoğraf Eğitimleri, Ankarada Fotoğraf Kursları, Ankarada Fotoğrafçılık Dersleri, Ankarada Fotoğrafçılık Sanatı, Ankarada ki En Başarılı Fotoğraf Stüdyosu