Fotograf Makinesi Ankara

Fotoğraf Sanatçıları

Fotoğraf Sanatçıları


Türk fotoğrafçıları arasında en değerlilerinden olan ve hepimizin tanıdığı bir isim Ara Güler.  Şimdiler de üniversitelerde ders veren duayen bir sanatçı. Hemen hemen her alanda fotoğrafı olan yetenekli bir sanatçı.


Ara Güler 1928’de Beyoğlu’nda dünyaya gelmiştir. Kendisi çocukluğundan sinemadan etkilenmiştir ve lise dönemlerinde film stüdyolarında çalışmıştır. Muhsin Ertuğrul’un tiyatro kurslarına da devam eden Ara Güler, rejisör ya da oyun yazarı olmak isterken 1950’de Yeni İstanbul Gazetesi’nde gazeteciliğe başlamıştır.


Türkiye’nin en iyi fotoğraf sanatçısı olarak görülen ve bir çok ödüle değer görülen sanatçı; İsmet İnönü, Winston Churchill, Indira Gandi, John Berger, Bertrand Russel, Bill Brandt, Alfred Hitchcock, Ansel Adams, Imogen Cunningham, Salvador Dali, Picasso gibi birçok ünlü kişinin portresini çekmiştir. Aynı zaman da röportaj yapmıştır.


Ara Güler’in fotoğrafları dünyanın bir çok yerinde sergilenmektedir. ABD’de Rochester Georg Eastman Müzesi’nde Nebraska Üniversitesi Sheldon Koleksiyonu’nda bulunmakta; Köln Mueseum Ludwing’de Das Imaginare Photo Museum’da hala yer almaktadır.


Fotoğraf Sanatçıları ile tanışmak ve Ünlü Fotoğraf Ustaları çalışmalarını öğrenmek isterseniz kursumuz tam size göre. Ayrıca eğitim ile birlikte Fotoğraf Ekipmanları almak içinde kursumuzdan destek alabilirsiniz.


Thumbnail image 

Ankarada Fotoğraf Eğitimleri, Ankarada Fotoğraf Ekipmanları, Ankarada Fotoğraf Galerileri, Ankarada Fotoğraf Sanatçıları, Ankarada Fotoğraf Stüdyoları, Ankarada Fotoğrafı, Ankarada ki Ünlü Fotoğraf Sanatçılarının Adı, Ankarada Ünlü Fotoğraf Sanatçılarının Stüdyoları, Ankarada Ünlü Fotoğraf Ustaları