Thumbnail image 

Fotoğraf


Tarihi Fotoğrafları görülmeye değerdir. Fotoğrafçılık oldukça eskiye dayanır.


İzmir’in meşhur Borsa binasını bilmeyen yoktur. Buranın eski hali ise oldukça sadece yalındır.  Basmane önü ise Geçmiş Fotoğrafları arasında yerini almıştır. Şimdilerde oldukça kalabalıklaşmış dahi olsa hala oldukça güzeldir. 1940’lar Bayraklı’sı görülmeye değerdir. Binalar tek katlı ve fotoğraflar ise siyah beyaz. Karşıyaka  Eski Tarihi Fotoğraflar içerisinde en modern görünenidir. Bir tatil beldesini andıran hali ile harikadır.


1960’lar Konak Meydanı neredeyse bom boş. Arabalar olmasına rağmen oldukça sakin görünmektedir. Eski fotoğraf şehrin bize gelişimini gözler önüne seriyor adeta. Eşrefpaşa ise denize çok yakınmış. Saat kulesi ve caminin oradan varyanta eski fotoğraflarda görülmektedir.


 Konak ise o zamanlar tramvaylar varmış. 1950’lerde kaldırılmış hali ile fotoğraflara yansımıştır.


Sizlerde geleceğe ışık tutacak bugüne ait fotoğraflar çekmek isterseniz, kursumuz sizlere göre. Dilerseniz DSL makineler ile de eğitim alabilir ve nostaljik çekimler yapabilirsiniz. Fotoğraflar artık dijital ortamlarda olsa dahi saklanmaya devam edilmektedir.


Bu heyecanınızı fotoğraf sanatı ile birleştirerek sizde hayatınıza kendi imzanızı atabilirsiniz. Dilerseniz üniversite yetenek sınavları için özel düzenlenen kurslarımıza da katılım gösterebilirsiniz.


Thumbnail image