Güzel Sanatlar Fakülteleri İçin Karakalem Kursları Ankara

Grafik Tasarım

Thumbnail image 

Grafik Tasarım


Graphic Design İngilizce kökenli bir kelimedir. Türkçesi grafik tasarımdır. Grafik tasarım bir mesajı görsel ve işitsel yollar ile belirlenen hedef kitleye ulaştırmak adına yapılan çalışmaların tamamına denmektedir. Bu çalışmalar logo, afiş, büyük boy sokak afişi (billboard), basın ilanı, ambalaj, kitap, dergi, tanıtım filmleri, çizgi film gibi tasarımlardır.


Çalışmaları başarılı bir şekilde yapabilmek için yazılı ve görsel elemanlarla sanatsal ölçütler içinde tasarlanır.


Grafik tasarım eğitimi alan kişiye Graphics Designer denir. Türkçeye çevrilmiş hali Grafik Tasarımcısıdır. Grafik tasarımcının yapması gerekenler aşağıdaki gibidir:


  • Tasarımcı müşteri ile görüşür ve bilgileri ayrıntılı şekilde alır.
  • Müşterinin talep ettiğine göre ekip veya tek başına kavram yaratır.
  • Bu kavramlara uygun görsel düzenlemeler tasarlanır.
  • Gerektiğinde fotoğraf ve film çekimlerinde, sanat yönetmeni olarak katkıda bulunur, uygulamada estetik düzenlemeleri gerçekleştirir veya denetler.
  • Basılacak veya televizyon kanalları ile internette yayımlanacak bir malzemenin tasarımından basım veya yayım aşamasına kadar uzanan tasarım sürecini takip eder, denetler ve sonuçlandırır.


 

Tasarım Eğitimi alarak Grafik Tasarımı yapmak isterseniz grafik tasarımı kursumuza katılabilirsiniz. Görsel Sanatlar dalında eğitim veren sanat atölyemiz tam size göre.


Thumbnail image 

Ankarada Görsel Tasarım Stüdyosu, Ankarada Grafik Eğitimleri, Ankarada Grafik Tasarım Dersleri, Ankarada Grafik Tasarım Eğitimleri, Ankarada Grafik Tasarım Ücretleri, Ankarada Grafik Tasarımı, Ankarada Tasarım Eğitimi, Ankarada Tasarım Eğitimleri, Ankarada Web Tasarımı