El ve Kalem Ankara

Grafik Tasarımcı

Thumbnail image 

Grafik Tasarımcı


Güzel sanat fakültelerinde grafik / grafik sanatlar bölümü bulunmaktadır. Bu eğitim programları lisans eğitimi vermektedir. Eğer grafik / grafik sanatlar bölümünden mezun olursanız, diplomanızı almanız ile birlikte Grafik Tasarımcısı unvanına sahip olursunuz. Burada grafikerden farkı (ki aslında önemli bir fark bu) yaratıcı fikirleri olup onu uygulayan olmasıdır. Grafik Tasarımcısı hayal ettiği kavramsal fikirleri estetik ve sanat yönüyle değerlendirip ele alır ve grafik tasarım programları ile hayat geçirir.


Uzman bir Grafik tasarımcısı hangi özellikleri taşımalıdır?


  • – Şekil, biçim uzay ilişkilerini görebilme yetisine sahip,
  • – Renk ve şekilleri en ince ayrıntıları ile farklılıklarını algılayabilen,
  • – Hayal gücü zengin, yaratıcı ve bakış açısı geniş,
  • – Tasarımlarını çizim yolu ile ifade edebilen,
  • – Sosyal, psikolojik, sanatsal alanlara ilgi duyan,
  • – Yeniliklere açık, teknolojiyi yakından izleyen kimseler olmaları gerekir.

Grafik Tasarımcısı eğitim alırken sanat fakültesinde canlı nü model çizip, üç boyutu algılamaya yönelik çalışmalar yapar. Üniversite de alınan eğitimler sırasında hem teori hem de uygulama yapar. Temel sanat eğitimi, Sanat tarihi, Mitoloji, Tipografi gibi disiplinli eğitimler ile pişer.


 Grafik Ajansları ile çalışmak ve Grafik Tasarımcılar arasında yerinizi almak isterseniz eğitimlerimiz tam size göre.


Thumbnail image 

Ankara Grafik Tasarımcılar, Ankarada Grafik Ajansları, Ankarada Grafik Eğitimcileri, Ankarada Grafik Stüdyosu, Ankarada Grafik Yapımcıları, Ankarada ki Grafik Sanatçıları, Ankarada Kitap Tasarımı, Ankarada Masaüstü Yayıncılıkta, Ankarada Masaüstü Yayınlar, Ankarada Stüdyo, Ankarada Web Tasarımı