Karakalem Ayakta Kadın Model Çizimi Ankara

Kara Kalem Çizimi

Thumbnail image 

Kara Kalem Çizimi


Kara kalem çizimi aslında dokuların fark edilmesi ve kağıda aktarılması sürecidir. Doğa da bulunan her canlının karakteristik bir dış yapı oluşumu vardır. Objelerin birbirinden ayrılmasını sağlayanda dış görünüşlerinde yer alan dokusal farklılıklardır.  Örnek vermek gerekirse ağaç yüzeyi ile deri yüzeyi.


Karakalemde dokulara ne kadar yer verilirse o oranda detaylı çalışmalar elde edilir. Dokularda detaylara inmek tamamıyla kişisel bir tercihtir. Fakat başarılı bir çalışma istiyorsanız mutlaka dokulara inmeniz gerekir.


Çalışmalarda doku çizimi; Karakalem de doku oluşturma kişinin tercihine bağlı olarak değişmektedir. Bazı sanatçılar sadece çizgisel çizimler yapar. Bazı sanatçılar yüzeydeki dokuyu leke tarzında büyük parçalar halinde çizer. Bazı sanatçılarda mümkün olduğu kadar yüzeydeki her dokuyu taklit etmek ister.


Karakalem Çocuk Kursları, Kırıkkale Yetişkin Kursu, Karakalem Eğitim Kursları,  Kara Kalem Dershanesi, Karakalem Atölyeleri ile ilgili bilgi almak ve doğru bir adreste eğitim alarak başarılı çalışmalar yapmak için kursumuz ile iletişime geçebilirsiniz.


Thumbnail image 

Ankara Karakalem Öğrencileri, Ankarada Kara Kalem Dershanesi, Ankarada Kara Kalem Eğitim Merkezi, Ankarada Karakalem Çizim Örnekleri, Ankarada Karakalem Çizimleri, Ankarada Karakalem Eğitimi, Ankarada Karakalem Kursları