Thumbnail image 

Kara Kalem Çizimleri


Kara kalem kurslarına gelen ve çizim yapan herkesin en büyük hayali bir gün karakalem de realist çizim yapmaktır. Karakalem de dokuları taklit etmek ile çalışmalarınıza başlayabilirsiniz. Bunun içinde öncelikle iyi bir araştırma yapmalısınız. Günlük yaşantınızı gözden geçirebilirsiniz. Gün içerisinde bir çok nesne bakıp, dokunuyoruz. Gördüğümüz ve dokunduğumuz her nesnenin yüzeyinde nasıl bir doku olduğunu inceleme alışkanlığı edinmeliyiz.


Dokuyla ilgili küçük çalışmalar yapmak da daha iyi realist resimler yapılmasına yardımcı olur. Örneğin; bir deri parçasının küçük bir bölümünü büyüteç veya fotokopi makinesi ile büyütebilirsiniz. Sonrasında bu dokuya bakarak çalışmanızı ilerletebilirsiniz.


Karakalem çalışmalarında portre yapmak önemlidir. Portre yaparken de deri dokusunu çizebilmek gerekir. Saç ya da sakal çizebilmek için doku çalışmalarınızı ilerletmiş olmalısınız.


Karakalem Çizilmiş Görseller, Karakalemle Çizilmiş Örnek Karakalem Çizim Kursu, Karakalem Dershanesi Karakalem Atölyesi ile ilgili bilgi almak ve doğru bir adreste eğitim alarak başarılı çalışmalar yapmak için kursumuz ile iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 


Thumbnail image