İmgesel Spor Çalışması Yapanlar Ankara

Kara Kalem Resim

Thumbnail image 

Kara Kalem Resim


Görsel anlatım unsuru olarak çizgi karakalem çalışmalarınız için önemlidir. Çizgilerin eni ile boyu, kalınlığı ve uzunluğu arasında göze karşılaştırma olanağı olması gerekir. Tek başına yüzey veya hacim etkisi göstermeyen ve bulunduğu yere göre ince uzun , belli yollar izleyen görsel değerler olarak ele alınması gereklidir. Örneğin, bir kalemin ucu nokta olarak değerlendirildiğinde, hareketle birlikte kalemin kağıt üzerinde bırakmış olduğu iz bir çizgidir ve bu çizgi görsel bir değerdir.


Temel Sanat Eğitimi kapsamı içinde çizginin kurumsal yönü pek önemlidir. Kişisel düşünceye göre çeşitlendirilebilir.


Sanat eğitimin de çizgi türleri: A: Düz çizgiler, Kalınlaşan – İncelen çizgiler, Kavisli çizgiler, Kırıklı çizgiler, Hafif titreşimler gösteren çizgiler, Kesik çizgiler


Çizgilerin Birbirleri ile olan ilişkileri: Paralel çizgiler, Birbirini kesen çizgiler, Bağımlı çizgiler, Dolaylı çizgiler.


Karakalem Sanatçıları, Kara Kalem Eğitimcileri, Karakalem Öğretmenliği, Kara Kalem Dershanesi, Karakalem Kurs Yeri, Karakalem Kurs Merkezi, Karakalem Atölyesi ile ilgili bilgi almak ve doğru bir adreste eğitim alarak başarılı çalışmalar yapmak için kursumuz ile iletişime geçebilirsiniz.


Thumbnail image 

Ankarada Kara Kalem Dershanesi, Ankarada Kara Kalem Fotoğrafları, Ankarada Karakalem Çizim Örnekleri, Ankarada Karakalem Eğitimi, Ankarada Karakalem Etütleri, Ankarada Karakalem Görselleri, Ankarada Karakalem Örnekleri