Karakalem Yaşlı Kadın Potresi Ankara

Kara Kalem Seti

Thumbnail image 

Kara Kalem Seti


Karakalem kursuna kayıt olan öğrencilerin aklında soru İzmirde Karakalem Seti Ücreti ne kadar ve nereden alabilirimdir. Yeni başlayanlar için gereken malzemeler aşağıdaki gibidir:


Resim Kalemleri:  Çizim  kalemleri sertlik derecelerine göre gruplandırılır. Üç ana  grup B sınıfında olan kalemler yumuşaktır ve koyu renkler elde etmek için kullanılır, en yüksek derecesi dokuzdur. H gurubundaki kalemler ise serttir  ve eskiz çalışmaları için daha uygundur. Yeni başlayanlar için 2B,B,HB ve 2H dereceleri uygun tercih etmelidir.


Tortillon Stump: Malzemesi bildiğiniz kağıdın preslenmiş, sıkıştırılmış halidir. Harmanlama, kaynaştırma işlevi görür. Yani karalama yaptığımızda kalemin kağıt üzerinde bıraktığı dağınık, heterojen  etkiyi daha homojen bir hale sokmaktır.


Yumuşak Silgi:  Hamur veya kalem silgi de tercih edilebilir. Önemli olan iz bırakmaması ve kağıdı yıpratmamasıdır.


Kalem traş: Kaliteli bir kalem traş edinmeniz gereklidir. Yumuşak uçlu kalemlerin ucunu da açarken oldukça nazik davranmalısınız.4B ve üzeri resim kalemlerin ucu çok çabuk kırıldığından oldukça dikkatli traş edilmelidir.


Koruyucu sprey: Bu spreyin görevi çizimden sonra kağıdımızın üzerinde parmak izi gibi lekelerin oluşumuna engel olmak. Koruyucu spreyimizi kağıt üzerine püskürttükten sonra çizimlerimizde herhangi bir düzeltme yapılamaz ve ilk gün ki gibi kalır.


Kara Kalem Eğitim Seti almak isteyen öğrencilerimiz için tüm malzemeleri tedarik edebiliyoruz. Bunun için atölyemiz içerisinde bir çok malzemenin bulunduğu bir alan bulunmaktadır. En İyi Karakalem Seti sizler için bir araya getirilmiştir. En uygun fiyatlar ile temiz edebilirsiniz.


Thumbnail image 

Ankarada En İyi Karakalem Malzeme Çeşitleri, Ankarada En İyi Karakalem Seti, Ankarada Kara Kalem Eğitim Seti, Ankarada Kara Kalem Seti Fiyatı, Ankarada Kara Kalem Setleri, Ankarada Karakalem Malzeme Çeşitleri, Ankarada Karakalem Malzemeleri, Ankarada ki En İyi Karakalem Kalemleri