karakalem Kamelya Çizimleri Ankara

Karakalem Çizim

Thumbnail image 

Kara Kalem Çizim


Kara kalem çizim yapılırken çalışma ortamı önemlidir. Ne kadar aydınlık ve ışık alan bir mekan tercih ederseniz o kadar iyi olur. Özellikle ışık tepeden gelmelidir. Fakat ışık ayarı fazla olmamalıdır. Eğer fazla ışık gelirse kağıt üzerinde parlama yapabilir. Işık değeri mekanın büyüklüğüne göre ayarlanmalıdır. Eğer kullanım için uygun bir alan var ise masa lambası tercih edilmelidir.


Çalışma yöntemi olarak standart bir masa, şövale yada profosyonel sanatçıların kullandığı çizim masaları kullanılmaktadır. Kursa yeni başlayanlar açısından profosyonel çizim masaları en iyi seçimdir. Bu tür masalardan birini almak isterseniz web sitemizden veya kursumuzdaki malzeme satışından faydalanabilirsiniz.


Hangi teknikte çalışırsanız çalışın 45 derecelik bir açıyla çizmenizde fayda vardır. Öğretmenleriniz çizim sırasında sizi bu konuda yönlendirecektir.


Çalışmanın dik konuma yakın bir seviye de tutulmasının sebebi perspektif bozulmalarını önlemek içindir. Çalışmanın özellikle desen aşamasında 45 derecelik açı önemlidir.


Kara Kalemle Kabloları  Karakalem Merkezi,  Karakalem Eğitim Kurumları,  Karakalem Etüt Merkezi,  Karakalem Örnekleri ile ilgili bilgi almak ve doğru bir adreste eğitim alarak başarılı çalışmalar yapmak için kursumuz ile iletişime geçebilirsiniz.


Thumbnail image 

Ankara Karakalem Öğrencileri, Ankarada Kara Kalem Çizimleri, Ankarada Karakalem Çizim Yeri, Ankarada Karakalem Dershaneleri, Ankarada Karakalem Eğitim Merkezi, Ankarada Karakalem Eğitimleri, Ankarada Karakalem Merkezi, Ankarada Karakalem Öğretmeni