Ankarada Minyatür Kursları

Minyatür Kursu

Thumbnail image 

Minyatür Kursu


Minyatür yapma kursu bulmak oldukça zordur. Bu konuda kaliteli ve güvenilir bir adres arıyorsanız Anadolu Sanat Merkezi Minyatür Kursuna katılım gösterebilirsiniz.


 Çok ince işlenmiş ve küçük boyutlu resimlere ve bu tür resim sanatına verilen genel isim minyatür sanatıdır.


Eski el yazması kitaplara boya ve yaldızla çok dikkatli ve ince olarak eski usulde yapılan resimlere minyatür adı verilir. Çinliler ve Türklerden İranlılara, oradan da Avrupa’ya geçmiş bir sanattır. Minyatürler, sanat bakımından, kitaptaki konuyu açıklayan ve gerektiğinde en ince ayrıntılar üzerinde durulan resimlerdir. Gözden çok fikre hitap etmeyi ön planda tutmuştur. Derinlik yoktur. Resmin ön ve arka planında ve boy farkı ile görünmesi gerekenler, minyatürde, aynı boyda, fakat öndekiler üstte olmak üzere resmedilir.


Milli Eğitim’e Bağlı Güzel Yazı Eğitimi, Minyatür Dersleri, Minyatür İle İlgili Eğitimler, Minyatür Kursu Veren Atölyeler ilgili bilgi almak ve doğru bir adreste eğitim alarak başarılı çalışmalar yapmak için kursumuz ile iletişime geçebilirsiniz.


Thumbnail image 

Ankarada Geleneksel Minyatür Kursları, Ankarada Milli Eğitim'e Bağlı Hat Kursu, Ankarada Milli Eğitim'e Bağlı Minyatür Eğitimi, Ankarada Milli Eğitim'e Bağlı Resim Kursları, Ankarada Minyatür Kursları, Ankarada Osmanlı Minyatür Eğitimi