Teknik Çizim Dersleri Üniversite Hazırlık Grubu Ankara

Minyatür Sanatı Örnekleri

Thumbnail image 

Minyatür Sanatı Örnekleri


Minyatür yapan kişi yanı nakkaş sanatını icra edebilmek için sırf pamuktan yapılmış kağıt ile çalışmaktadır. Bu kağıt bir mermerin üzerine yayılır. Parlak bir cisimle yani mermer fildişinden yapılan cisimle sürte sürte düzleyip parlatır.


Önce yapacağı şekillerin sınırlarını kağıt üzerinde hafifçe belirterek taslaklarını yapar; bunun için birkaç kedi veya samur kılından yapılmış ve ipek telle kuş tüyüne bağlanmış bir fırça kullanır. Bu şekilde yapılan taslaklar üzerinde kolayca düzeltme yapılabilir.


Taslaklar tamamlandıktan sonra çini mürekkebiyle sınır çizgilerine son biçimi verilir. Sonra çizgiler arasında kalan yerler kalınca bir fırçayla uygun renklerle düz boyanır. Daha sonra çini mürekkebiyle kenar çizgileri bir kere daha elden geçirilir.


Tıpkı freskler ve halılar gibi minyatürlerde de kök boyalar kullanılırdı. Eski minyatürlerin bugün bile parlaklıklarını korumaları hayranlık vericidir.


Minyatür Sanatının İnceliklerini Öğreten Eğitim Merkezleri,  Minyatür Sanatını Anlatan Video Dersler, Minyatür İle İlgili Eğitim Kurumları, Minyatür Sanatıyla İlgili Atölyeler ilgili bilgi almak ve doğru bir adreste eğitim alarak başarılı çalışmalar yapmak için kursumuz ile iletişime geçebilirsiniz.


Thumbnail image 

Ankarada Minyatür İle İlgili Eğitim Kurumları, Ankarada Minyatür İle İlgili Güzel Örnekler, Ankarada Minyatür Sanatı Örnekleri, Ankarada Minyatür Sanatını Anlatan Video Dersler, Ankarada Minyatür Sanatının İnceliklerini Öğreten Eğitim Merkezleri, Ankarada Minyatürü Anlatan Video Dersler