Ankarada Sanat Etkinlikleri

Öğrencilerle Kurstaki Yemeklerimiz

İnsan başını görünmeyen iç yapısını bilmek ve çizerken hayal etmek çizim yaparken kolaylık sağlayacaktır. Kafatası kemikleri, yüzün ve başın bize görünen dış hattını belirleyen birçok ayrıntıya sahiptir. Yüzün ayrıntılarının şekilleri ve yerleri, kafatası kemiklerinin yapısına bağlıdır. Ayrıntılar portre çalışmanızın en kıymetli bölümüdür. Çünkü ayrıntılar kişiliğimizi belli eder.

Burnun, dudağın, gözün, kulağın yerleri kafatasında sabittir. Çizim yaparken ayrıntıları kafatasının yapısını dikkate alarak çizmek gerekir.
İnsan başı kafatası, iki bölümden oluşur; üst bölgede yer alan kafa kemikleri ve alt bölümdeki alt çene kemiği. Alt çene kemiği, kafatası kemiklerinin içinde en hareketli olanıdır. Gülerken, ağlarken, yemek yerken, vb. ağzın açık, hareket halindeki durumları alt çene kemiğinin hareketiyle sağlanır. Başın yapısını doğru çizebilmek için tam karşıdan görünüşünde, daire çizilir ve dairenin yanları basıklaştırılır.

Kafatası yuvarlağı kaşların hizasında son bulur ve bu noktada gözler yer alır. Kaşlar ise dairenin tam ortasında yer alır. Çene kemiğinin çizilen dairenin alt yayı üzerinde olduğunu resimde de görebilirsiniz.

Ankarada Sanat Etkinlikleri
Güzel Sanatlar Merkezi
Ankarada sanat dersleri
Ankarada Anadolu Sanat Yemek Etkinliği
Ankarada sanat eğitim dersleri
Ankarada sanat etkinlikleri
Ankarada resim kursu etkinlikleri
Ankarada güzel sanatlar
Ankarada sanat eğitimleri
Ankarada güzel sanatlara hazırlık dersleri

Ankarada Kurs Yemekleri, Ankaradaki Anadolu Yakası Yemek Kursları, Ankaradaki Bernardo Yemek Takımları, Ankaradaki Bilgisayar Çocuklar İçin Yemek, Ankaradaki En Güzel Yemek Fotoğrafçısı, Ankaradaki Yemek Fotoğrafçılığı