Çocuk Grupları Karakalem Çizim Dersleri Ankara

Ressamlar ve Tabloları

Thumbnail image 


Ünlü ressam ve tabloları ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve yıl sonu sergimizi ziyaret etmek isterseniz sizleri Anadolu Sanat Merkezi atölyemize bekleriz.


Edward Hopper  1882 ile 1967 yılları arasında ABD’de yaşamıştır. Edward Hopper en ses getiren ve Amerikan sanatını en popüler eseri sayılan Gece Kuşları eseridir. 1940 yılı Amerika’sının bir lokantadan görünümü resmetmiştir. Amerikan Kültürüne ait bir lokantadır. Kendisinin de yaşadığı New York Greenwich Village’dan esinlenmiştir.


Eserde lokanta, karanlık sokaklara karşıtlık oluşturacak şekilde parlak bir florasan bir ışıkla aydınlatılmıştır. Lokantanın hemen üstünde bir sigara markasının reklam tabelası görülür. Sokak lambaları ve lokantadan gelen ışık, gece karanlığının hissedildiği arka plan, arkadaki boş dükkan ve yazarkasası sinematografik bir görüntüdür adeta. Havanın sıcak olduğu düşünülebilir, gerek lokantadaki insanların giysisi, gerekse karşı binadaki tüm pencerelerin açık olması bunu düşündürüyor. Eser oldukça yalın ve dingin bir kompozisyon oluşturmuştur. Üç müşteri ve barın ardında çalışan kişi birbirlerinden tamamen kopuktur. Her biri kendi düşüncelerinde kaybolmuş gibidir. Ressamın modern şehir yaşamının insanları yalnızlaştırdığı temasını işlediği düşünülebilir.


Ünlü Sanat Eserleri, Ünlü Yağlı boya Eserler, Yağlı Boya Tablolar, Satılık Yağlı Boya Tablolar ile ilgili bilgi almak ve doğru bir adreste eğitim alarak başarılı çalışmalar yapmak için kursumuz ile iletişime geçebilirsiniz.


Thumbnail image 

Ankarada ki Ünlü Ressamlar, Ankarada ki Ünlü Ressamların Tabloları, Ankarada Ressam Tabloları, Ankarada Ressamlar ve Tabloları, Ankarada Ressamlar ve Ürünleri, Ankarada Satılık Yağlı Boya Tablolar, Ankarada Ünlü Sanat Eserleri, Ankarada Ünlü Yağlıboya Eserler, Ankarada Yağlı Boya Tablolar