Ankarada Sulu Boya Çalışması Yapanlar

Sulu Boyama

Thumbnail image 

Sulu Boyama


Sulu Boya Öğrenme Yolları arıyorsanız ve Suluboya Kimden Öğrenebilirim diye düşüyorsanız kendinizi yormayın ve tecrübeli sanat atölyemize gelerek hemen eğitimlere başlayın.


Sulu boya kurslarına katılım gösterilirken en önemli konulardan biride malzemelerin alınmasıdır. Bunun için atölyemizde dilediğiniz tüm ürünleri bulabilirsiniz. Ayrıca bir arayış içerisine girmenize gerek kalmaz ve vakit harcamazsınız.  Sulu boya yaparken kullanılan malzemeler ve özellikleri aşağıdaki gibidir:


SULUBOYA : Kuru ve yaş olarak iki farklı şekilde satılmaktadır. Yaş olanlar tüpler halinde bulunur. Kuru olanlar ise her renk ayrı ayrı kalıplarda olacak şekilde set halinde satılmaktadır.


KAĞIT: En önemli malzemedir ve dikkatli seçilmedir. Bu konuda bir bilginiz yok ise kursumuzda ki öğretmenlerimizin yönlendirmesini ve yardımını rica edebilirsiniz. Resim yapılacak kağıt kalın ve sert dokulu olmalıdır. İnce kağıtlar sulu boya ile ıslandığında dalgalanma ve kabarma yapmaktadır.


RESİM ALTLIĞI: Çalışma kağıdınızı yerleşmek için lazımdır. Taşıması kolay olmasına dikkat edilmelidir. Tahtadan olabileceği gibi, çok kalın mukavva, duralit veya sunta da olabilir.


FIRÇALAR: Mutlaka kaliteli bir fırça olmalıdır. Özellikle samur kılından yapılanlar tercih edilmelidir.


SU KABI: İki tane olmalıdır. Çalışma sırasında bol su gerekir. Temiz konserve kutuları, plastikten yapılmış çeşitli kaplar ve kavanozlar bu ihtiyacımızı karşılayabilir.


Büyüklere Yönelik Sulu Boya Eğitimi vermekle birlikte  Çocuklara Yönelik Suluboya Eğitimleri de sanat atölyemizde mevcuttur.


Thumbnail image 

Ankarada Büyüklere Yönelik Sulu Boya Eğitimi, Ankarada Çocuklara Yönelik Suluboya Eğitimleri, Ankarada ki Suluboya Sanatçıları, Ankarada Sulu Boya Eğitimi Yapan Yerler, Ankarada Sulu Boya Öğrenme Yolları, Ankarada Suluboya Kimden Öğrenebilirim