Meyve Tabağı Çizimleri Ankara

Ünlü Ressamların Fotoğrafları

Thumbnail image 

Ünlü Ressamların Fotoğrafları


Dünyaca Ünlü Karakalem Ustalarımız ve ressamlarımıza ait fotoğrafları Anadolu Sanat Merkezi ile görebilirsiniz.


 İbrahim Çallı 1882 – 1960 yılları arasında yaşamıştır. Üsküdar tablosu önemlidir.  Bu tablonun önemli olmasının sebebi; paletteki tüm renkleri tabloda kullanmıştır. Tabloya baktığınızda bunu görebilirsiniz. İzlenimci bir anlayış ile tablolarına hayat vermektedir.


 Bedri Rahmi Eyüboğlu 1911 – 1973 yılları arasında yaşamıştır.   En meşhur eseri Tophane’dir. Tarihimiz için çok önemli bir ressamdır. Çünkü görsel sanatların farklı dallarına ait bir çok esere hayat vermiştir. Genellikle canlı ve parlak renkler ile çalışır, oval cephesi ve açık rengiyle eserin kırılma noktasını direkt dikkati çekmektedir.


Mahmut Cûda 1904 – 1987  yılları arasında yaşamıştır. Sara  önemli bir kilometre taşıdır. Nü çalışmaları ile tanınır. Sara çalışmasında eşini resmetmiştir. Eşini ilk gördüğünde üzerinde olan elbisesi ile çalışmıştır.


 Feyhaman Duran 1886 – 1970 yılları arasında yaşamıştır.  Celaleddin Arif Bey önemli portrelerinden biridir. Türk resim sanatında portre sanatının ilk ve en önemli temsilcisidir. Ek olarak en güzel Atatürk portrelerini yapan ressamdır.


Resim ile ilgileniyorsanız öncelikle Türk ressamlarımızı ve gelişimlerini öğrenmelisiniz. Bu şekilde yaptığınız çalışmalara yüklediğiniz anlam artacaktır.


Thumbnail image 

Ankarada Dünyaca Ünlü Fotoğraf Sanatçılarımız, Ankarada Dünyaca Ünlü Grafik Sanatçılarımız, Ankarada Dünyaca Ünlü Grafiker Lerimiz, Ankarada Dünyaca Ünlü Karakalem Ustalarımız, Ankarada Dünyaca Ünlü Mimarlarımız