Ankarada Anadolu Güzel Sanatlarda Güzel Sanatları Kazananların Sergileri

Ünlü Yağlı Boya Tabloları

Thumbnail image 

Ünlü Yağlı Boya Tabloları


Ünlü Yağlı Boya Tabloları Yapanlar dahil her öğrencinin sanat tarihini mutlaka bilmesi gerekir. Dünyaca Ünlü Fotoğraf Çekenler, Dünyaca Ünlü Çizgi Film Hazırlayanlar ve Dünyaca Ünlü Cam Tasarım Sanatçıları kendi alanlarına ait çalışmaları araştırarak bilgi sahibi olmuşlardır.


Resim konusunda gönül vermiş herkesin bilmesi gereken tablolar ve ressamları aşağıdaki gibidir:


Michelangelo 1511 yılında Adem’in Yaratılışı adlı eseri yapmıştır. Bu tablo, yaratılış efsanesini anlatmaktadır. Bu sırada ki büyük ayrılmayı ve birbirine ancak parmak ucu kadar yakın ama bir o kadar ayrı düşmüş Tanrı ve Adem’in hikayesini konu alır. Hristiyanlıkta Tanrı’nın Adem’e hayat üflemesinin betimlendiği sahnede, birbirine değen işaret parmakları, Tanrı’nı Adem’i kendi suretinden yarattığına gönderme yapar.


Tiziano Vecellio 1553 yılında Venüs ve Adonis adlı tablosunu yapmıştır. Tabloda Adonis Venüs’ü terk etmektedir. Köpekleri ile gitmeye çalışan Adonis’i Venüs durdurmaya çalışmaktadır. Tabloda sadakati simgelemek için köpek figürü kullanan ressam, hemen ağacın dibinde uyuyan ve bu dramatik ayrılıştan habersiz bir meleğe de dikkat çeker.


Tarihe damgasını vurmuş bu çalışmalar içerisindeki anlamlar oldukça büyüktür. Ressamlar çalışmalarında mesaj vermişlerdir. Etkilendikleri olayları kendi yorumları ile aktarmışlardır.


Thumbnail image 

Ankarada Dünyaca Ünlü Cam Tasarım Sanatçıları, Ankarada Dünyaca Ünlü Çizgi Film Hazırlayanlar, Ankarada Dünyaca Ünlü El Sanatları Uzmanlarımız, Ankarada Dünyaca Ünlü Fotoğraf Çekenler, Ankarada ki En İyi Sulu Boya Yapanların Adresleri, Ankarada Ünlü Yağlı Boya Tabloları Yapanlar