Yağlı Boya Tüp Boyalar Ankara

Yağlı Boya Atatürk Tabloları

Thumbnail image 

Yağlı Boya Atatürk Tabloları


Yağlı Boya Paleti
Yağlı Boya Paleti

Yağlı Boya Tablosu Yapan Kuruluşlar arasında önemli bir yerimiz olduğunun farkındayız. Kurs içeriklerimiz, malzeme ve uzman öğretmenlerimiz ile her daim hizmet vermeye devam ediyoruz.


Yağlı Boya Atatürk Tabloları bulabileceğiniz ve alabileceğiniz bir sanat atölyesiyiz.


Atatürk sanatın her dalına önem vermiştir. Özellikle ise müzik ve resim konusunda büyük destekler sağlamıştır. Ulu önder  Mustafa Kemal’in ilk portresi Anafartalar Savaşı sırasında Avusturyalı ressam Vilhelm Victor Krausz tarafından yapılmıştır.


Cumhuriyetin ilanından sonra Atatürk’ün portresini yapan ilk Türk ressamı Mihri Hanım’dır. Bilindiği üzere Mihri Hanım batıda eğitim gören ilk kadın ressamımızdır. Meşrutiyet döneminde kızlar için açılan İnas Sanayi-i Nefise Mektebi’nin tek kadın hocasıdır. Sanat tarihimiz için önemli bir isimdir.


Arthur Kampf Çankaya’da Mustafa Kemal’in mareşal üniformasıyla biri ayakta, diğeri at üstünde boy resimleriyle Türk bayrağı önünde sivil bir portresini yaptı. Bu arada karakalemle bir baş, bir de büst hazırladı.


Atatürk’ün karakalem bir resmi de onu, balolarda ziyafet sofralarında izleyen Saip Tuna tarafından yapılmıştır. Ankara’nın uzun süre tek portrecisi olarak tanınan Saip bu deseni ünlü Karpiç Lokantası’nda oluşturmuştur.


Sizde Yağlıboya Atatürk Eserleri arasında yer alacak bir çalışma yapmak isterseniz sanat atölyemize bekleriz.


Thumbnail image 

Ankarada Uygun Fiyata Yağlı Boya Atatürk Resimleri, Ankarada Uygun Fiyata Yağlı Boya Atatürk Tabloları, Ankarada Yağlı Boya Atatürk Tablo Satışı, Ankarada Yağlı Boya Atatürk Tabloları, Ankarada Yağlı Boya Satan Ofisler