Bardak İçinde Yağlı Boya Malzemeleri Ankara

Yağlı Boya İnsan Tabloları

Thumbnail image 

Yağlı Boya İnsan Tabloları


Yağlı Boya İnsan Tabloları çizebileceğiniz en doğru adrestesiniz.


Karakalem çalışma yapanların çoğunluğu hemen portre çizimlerine geçmek isterler. Büyük bir heyecan ve heves duyarlar. Öncelikle portesini yapmak istediğiniz kişinin bir fotoğrafını bulmalısınız. Canlı bir çalışma yapmak için yeterli tecrübeniz olmayabilir, bu noktada fotoğraftan çalışmak daha iyi olur.


Edineceğiniz fotoğraf yüksek ihtimalle vesikalık olacaktır. Bu yüzden tuval çalışması yaparken fotoğrafı büyüterek kurşun kalem ile aktarmak gerekir. Tuval üzerine portre çalışmasının eskizi ve büyütmesi doğru yapılmaz ise , portre çalışması , portresi yapılan kişiye benzemeyebilir.


Özellikle yüz ifadesinde büyük bir etkisi olan burun , göz ve ağızda küçük bir değişiklik yaparsanız portre çalışması başarısız olacaktır.  Kısacası fotoğrafın tuvale kara kalem ile aktarılması çok önemlidir. Fotoğraf ne kadar doğru aktarılırsa çalışma o kadar başarılı olur.


Vesikalık fotoğrafı yapacağınız çalışma kağıdının ölçüsü büyüklüğünde çıktısı alarak karbon kağıdı yardımı ile tuvale aktarabilirsiniz. Bunu yaparken de yazmayan bir kurşun kalem kullanmalısınız.  Bu kalem ile verdiğiniz hatların ardından kurşun kalem ile açıklık – koyuluk değerlerini yapabilirsiniz.


Yağlı Boya Tabloları yapmak istiyorsanız Anadolu Sanat Merkezi kursları sizi bekliyor.


Thumbnail image 

Ankarada Yağlı Boya Bebek Tablosu, Ankarada Yağlı Boya Çizimler, Ankarada Yağlı Boya İnsan Tabloları, Ankarada Yağlı Boya Karakalem Tabloları, Ankarada Yağlı Boya Tabloları, Ankarada Yağlıboya Bebek Tabloları, Ankarada Yağlıboya Çocuk Tabloları