Yağlı Boya Yapan Çocuklar Ankara

Yağlı Boya Resim

Yağlı Boya Resim


Karakalem çalışmalarınızı tamamlayan resim öğrencileri genellik yağlı boya çalışmalarına başlarlar. Bu konuda iyi bir kus bulduktan sonra çalışmalarınızda önce kendi seçtiğiniz objeler sonrasında ise de ünlü ressamların yağlı boya tablolarını kullanabilirsiniz.


İbrahim Balaban 1921 yılında doğmuştur. Meşhur tablosu olan  Harman eserini ise  1958 yılında yapmıştır.  Anadolu insanının yaşamından ve halk efsanelerinden yola çıkarak toplumsal gerçekçi yapıtlar üreten 94 yaşındaki usta ressam Balaban, bugün hâlâ Nâzım’dan “Şair Baba” diye bahsediyor ve “O bir güneşti, beni ışığıyla aydınlattı.” diyor. Nazım Hikmet, onun Harman tablosu için şu şiiri yazmıştır.


Seçköyü’nden Feyzioğlu Ali’nin kızı, harman yerinde su döküyor dombaylara.


Dombaylar kızgın tuğladan dombaylar kırmızı kara.Ben de dombaylar gibi, eydim kafamı toprağa. Su dök! serinleyeyim!


Yağlı Boya Resim Yapanlar, En Ünlü Yağlı Boya Yapımcıları, En Ünlü Yağlıboya Öğretmenleri,  Çok Yönlü Yağlıboya Öğretmeni, Çok Ünlü Yağlıboya Kurs Öğretmeni, Çok Başarılı Yağlıboya Kurs Merkezi ilgili bilgi almak ve doğru bir adreste eğitim alarak başarılı çalışmalar yapmak için kursumuz ile iletişime geçebilirsiniz.


 

Thumbnail image 

Ankarada En Ünlü Yağlıboya Öğretmenleri, Ankarada ki Çok Yönlü Yağlıboya Öğretmeni, Ankarada ki En Ünlü Yağlı Boya Yapımcıları, Ankarada ki Ünlü Yağlıboya Ressamları, Ankarada Yağlı Boya Portre Ressamları, Ankarada Yağlı Boya Resim Yapanlar, Ankarada Yağlıboya Ressamları