Cindy Crawford Kara Kalem Çizimi Ankara

Yüz Çizimi Karakalem

Thumbnail image 

Yüz Çizimi Karakalem


Vücudumuzun en karakteristik yani yüzümüzdür. Yüz çizimini ayrıntılı bir biçimde ele alınması önemlidir. Yüzümüz karakterimizi ortaya çıkaran en temel bölgemizdir.  Çizim teknikleri çalışmaya başlayan herkesin üzerinde en uzun çalışması gereken bölümdür.


Bazı oranlar ve hesaplamalar ile çizim yapmayı öğrenmeye başlarsınız. Orantısız çizimler doğru sonuçlar ortaya çıkarmamaktadır. Vücudumuzun bir matematiği vardır ve bu matematik oranları herkes için oranlanabilir.


Düz bakıldığında yüzün genişliğinin oranı uzunluğunun 2/3 ü kadardır. Pek çok insanın inanmakta zorlandığı şeyler ise, gözlerin yüzün tam ortasında konumlanmış olmasıdır. Yanlış okumadınız gözlerimiz yüzümüzün tam ortasındadır. Diğer orantı ise başın tepesi ile gözler arasındaki mesafenin gözler ile çenenin ucu arasındaki mesafeye eşit olması. Bunun nedeni pek çok insanın yalnız yüzü dikkate alıp başın saçlarla kaplı kısmını dikkate almamasıdır.


Sizlerde yüz çizimi eğitimi almak isterseniz Anadolu Sanat Merkezi Yüz Çizim kursu tam size göredir. Çalışma ortamı ve sanat atölyemizi görmeye gelebilirsiniz.


Karakalem Portre Çizim Teknikleri, En Güzel Karakalem Kursu, Karakalem Portre Çizme Teknikleri ile ilgili bilgi almak ve doğru bir adreste eğitim alarak başarılı çalışmalar yapmak için kursumuz ile iletişime geçebilirsiniz.


Thumbnail image 

Ankarada Fatura Eğitimi, Ankarada Hobi Kursları, Ankarada Portre Çizimleri Nereden Öğrenebilirim, Ankarada Yağlı Boya Eğitimi, Ankarada Yüz Çizim Eğitimi, Ankarada Yüz Çizme Teknikleri Yüz Çizme Teknikleri Öğreten Kurumlar Portre Çizim Teknikleri, Ankaradaki Yüz Çizim Eğitimleri