Ankarada Çocuklar İçin Yetenek Geliştirme Kursları

Çocuk Okulu

Thumbnail image

Çocuk Okulu


Çocuklarımızın okula başlayacakları zaman büyük bir heyecan ve istek duygusu taşırlar. Çünkü okula başlamak, yeni oyunlar ve yeni arkadaşlar demektedir. İlkokula giden her çocuk için okulun anlamı boya kalemleri ve renkli kağıtlar ile bütün gün bir arada olabilmek anlamını taşımaktadır. Çocuklarımız bol bol oyun oynamak, şarkı söylemek ve resim yapmak faaliyetlerinin tamamını okul ile bütünleştirmektedir. Özellikle okul öncesi kursa veya eğitime katılmış bir çocuk için bu eylemler oyunun devamı niteliğindedir.


Oryantasyonlarının tamamlanması ile birlikte derslere başlayan çocuklar, okula karşı olumsuz bir tavır sergilemektedir. Oyun sırasında elinde bulunan özgürlüklerini birer birer yitirmektedir. Zil çalana kadar yani çocuklar için uzun gelen sürelerde oturmak ve öğretmenlerini dinlemek zorundadırlar. Sınıf içerisindeki kurallar bütünü tüm oyun eğlencesini alıp götürmektedir.


Heyecanını ve motivasyonunu kaybeden bir çocuk için okula gitmek zorunluluk haline gelmektedir. Buda geleceğini çizeceği eğitim süresince verimsiz sonuçlar yaratmaktadır.


Okul çağına gelmek demek çocuğumuzun büyüdüğü anlamına gelmemektedir. Bu yüzden bu kurallar bütünü içerisinde çocuğunuzun hayal gücünün erimesini engellemek için Anadolu Sanat Merkezi olarak hizmet vermekteyiz. Okul çağı demek oyun çağı demek diyerek çıktığımız bu yolda; Oynayabilecekleri Oyunlar için ortam yaratıyoruz. Çocukların Gidebilecekleri Mekanlar yaratmak hizmet veriyoruz. Çocukların Rahatlıkla Oynayabilecekleri Güvenli Mekanlar arayarak çocuklarınızın okul stresini azaltmak istiyorsunuz doğru yerdesiniz.


Thumbnail image

Ankarada Çocuk Dershanesi, Ankarada Çocuk Okulları, Ankarada Çocuk Oyun Alanları, Ankarada Çocuk Parkı, Ankarada Çocuklara Yönelik Çizim Atölyesi, Ankarada Çocuklara Yönelik Resim Kursu, Ankarada Çocukların Gidebilecekleri Mekânlar