Çocuklar İçin Özel Ebru Kursları Ankara

Ebru Dersleri

Thumbnail image 

Ebru Dersleri

Türk el sanatları denilince akla ebru gelmektedir. Sanat atölyemizde ebru sanatının geleneksek özellikleri korunarak, günümüz koşullarının faydaları da eklenerek ebru kursu düzenlenmektedir.


Geleneksek olarak ebru sanatında eğitime öncelikle boyanın ezilmesi ve fırçanın yapılması gibi temel konular ile  başlanır. Kursa katılım gösteren öğrencilerin hangi aşamada hangi ebruya hayat vereceği usta öğretmenler tarafından belirlenir. Örneğin henüz batta ebruyu tam olarak öğrenememiş bir kursiyere çiçekli ebru öğretmeye başlanamaz. Bu gibi tecrübe gerektiren konular işin sanatıdır ve tecrübeli olmayan eğiticiler bu konulara hakim değildir.


Ebru günümüz koşullarında genellikle hobi amacı ile katılım gösterilen bir sanat dalıdır. Bu açıdan bakıldığından insanların günlük hayatlarında eksik olan sanat ihtiyacını depolamaya yardım etmesi ile önemlidir. İnsanlar ebru kursu sayesinden gündelik stres ve koşturmalarından kurtulurlar. Bedenlerini, akıllarını ve ruhlarını dinlendirme şansına kavuşurlar. Ebru kursuna katılım gösteren herkes harika sanat eserleri ortaya çıkartmak zorunda değildir.


Geleneksel El Sanatlarımız olan bir çok kurs ile hizmet veriyoruz. Ev Hanımlarına Yönelik Eğitimler vermemizin yanı sıra kurs saatlerimizi çalışan kişiler içinde düzenliyoruz. Grupların özellikleri ve dinamiklerine göre ayarlamalar yapabiliyoruz.


En Başarılı Görsel Sanatlar Kursu olmamızın en önemli nedeni uzman eğitmenler ve kursiyerlerin ihtiyaçlarına yönelik çalışmaları her geçen gün geliştirmemiz sayesindedir. Anadolu Sanat Merkezi olarak hedefimiz;  sanatı hayatımızda ihtiyaç duyduğumuz huzur bulmanızda bir araç yaparken, kendinizi geliştirmenizi sağlamaktır.


Thumbnail image 

Ankarada Ebru Eğitimleri Nerelerde Vardır, Ankarada Geleneksel El Sanatları Atölyeleri, Ankarada Kadınlara Yönelik Kurslar