Çocuklara Yönelik Ebru Kursları Ankara

Ebru Kurs

Thumbnail image 

Ebru Kurs


Ebru yapan kişi; kitre ile yoğunluğu artırılmış su üzerine, özel fırçalarla, özel olarak hazırlanmış boyaları serpe bilen orada meydana gelen damlaları şekillendirerek desen oluşturan, kâğıda aktarabilendir.


Ebru kursuna katılım sağlamak için okuma yazma bilmek veya ilkokul mezunu olmak ve Mesleğin gerektirdiği işleri ve yeterlikleri yapacak bedensel ve fiziksel özelliklere sahip olmak yeterlidir.


Ebru kursunu tamamlayanlar; küçük veya büyük ölçekli işletmelerde, turistik ve hediyelik eşya üretimi yapan işletmelerde, matbaacılık ve ciltçilik yapan işletmelerde, kendi iş yerinde veya evinde vb. yerlerde çalışabilirler.


Ebru kurs uygulanmasında El Sanatları Teknolojisi alanında eğitim almış ve tercihen sektör deneyimi olan alan öğretmenleri görev almaktadır.


Ebru Kursu Nerede Var Ebru Eğitimi Nasıl Alabilirim Ebru Nasıl Öğrenilir Ebru Nasıl Yapılıyor Ebru’nun Özellikleri Nelerdir Ebru En Kısa da Kısa ve Öğreten Yerler Ebru Yapma Ebru Sanatı Eğitimi Ebru Yapımı Yolları Ebru’nun Görsel Eğitimi Adım Adım Ebru Kursları Adım Adım Ebruli Timleri Ebru Sanatı Kurs Merkezi için bizler ile iletişime geçebilirsiniz.


Thumbnail image