Ankarada Çocuklar İçin Resim Kursları

Ebruli Sanat

Thumbnail image 

Ebruli Sanat

Ebru sanatı Osmanlı tarihine damga vurmuştur. Osmanlının hüküm sürdüğü tüm topraklara yayılmıştır. Şu an dünya üzerinde birçok yerde ebru yapılmaktadır.  Ünlü ebru ustalarını tanımak ebru sanatını öğrenmek ve kavramak için önemlidir.


Aziz Efendi: 1871 yılında doğmuştur, 1934 yılında ölmüştür. Aziz Efendi de ebru sanatını Ethem Efendi’den öğrenmiştir.


Necmettin Okyay: 1883 yılında doğmuştur, 1976 yılında ölmüştür. Birçok çiçek şeklini yapıp da ebruya kazandıran çok önemli bir ebru ustasıdır. Akkase tekniği  ona aittir.


Abdülkadir Kadri Efendi: 1875 yılında doğmuştur, 1942 yılında ölmüştür. Kadıköy Osman Ağa Camii imamı ve hatibidir. Ebru sanatını Ethem Efendi’den öğrenenlerdendir.


Bekir Efendi: Kağıtçılar çarşısında sadece battal ebru yapıp satan bir ebrucu idi.


Sami Okyay: 1910 yılında doğmuştur, 1933 yılında ölmüştür. Ebru sanatını babası Necmeddin Efendi’den öğrenmiştir.


Ebru Sanatı, Görsel Sanatlar, Ebru Eğitimi, Sanat, Eğitim, Resim, Fotoğraf, Görsel Sanatlar, Ebru Sanatı, Ebru Sanatı, Ebru Eğitimi, Ebru Kursu, Ebru Dershanesi, Çocuk İçin Ebru, Yetişkin İçin Ebruli, Bebeğe Ebruli Sanatı, Ev Hanımları İçin Ebruli, Sanat, Bilim, Çocuk ile ilgili bilgi almak ve doğru bir adreste eğitim alarak başarılı çalışmalar yapmak için kursumuz ile iletişime geçebilirsiniz.


Thumbnail image 

Ankarada Çocuk İçin Ebru, Ankarada Ebru Dershanesi, Ankarada Ebru Eğitimi, Ankarada Ebru Kursu, Ankarada Ebru Sanatı, Ankarada Eğitim, Ankarada Fotoğraf, Ankarada Görsel Sanatlar, Ankarada Resim, Ankarada Sanat