Karakalem Eğitim Alan Öğrenciler Ankara

En Güzel Yağlı Boya Çalışmaları

Thumbnail image 

En Güzel Yağlı Boya Çalışmaları

Tarihimize damga vuran ressamlar ve tabloları ile ilgili bilgiler aşağıdaki gibidir.  Resim yapmaya başlayanlar bu ressamlardan örnek alabilirler.


Cevat Erkul 1897 ile 1981 yılları arasında yaşamıştır.


Selanik’te başladığı ilk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamlar. Hukuk alanında yüksek öğrenim yaparken, konuk öğrenci olarak Sanayi-i Nefise Mektebi Alisi’ne devam eder. Burada Hikmet Onat Atölyesindeki derslere katılır. Hukuk kariyerinde Yargıtay üyeliğine kadar yükselir.


Boğaziçi görünümleriyle tanınan Cevat Erkul, Hikmet Onat’ın üslup yaklaşımına duyduğu yakınlığı kendine özgü renk ve ışık değerleriyle besleyen ve geliştiren bir sanatçıdır. Tıpkı kendi gibi hukuk kökenli olan Hasan Vecih Bereketoğlu’nda da tanık olduğumuz üzere, kent ve deniz tutkusunu unutulmaz kompozisyonlarla resme yansıtmıştır.


Özellikle gün batımına yakın saatlerde, nesne ve figürleri kuşatan ışığı çok iyi analiz eden Erkul’un peyzaj yaklaşımı, Boğaziçi görünümlerinde sıkça rastladığımız coşkulu ve renkli genel ifadenin biraz dışında kalır. Daha gerçekçi duyuşlara kucak açan bu tavır, oldukça duygusal bir karakterde kendini sunar.


En Güzel Yağlı Boya Çalışmaları, En Başarılı Yağlı Boya Atölyesi, En Başarılı Yağlı Boya Çizimleri, En Güzel Yağlı Boya Çalışmasını Yürütenler ilgili bilgi almak ve doğru bir adreste eğitim alarak başarılı çalışmalar yapmak için kursumuz ile iletişime geçebilirsiniz.


Thumbnail image 

Ankarada En Güzel Yağlı Boya Çalışmaları, Ankarada En Güzel Yağlı Boya Öğrencileri, Ankarada En Güzel Yağlı Boya Tabloları, Ankarada En Güzel Yağlı Boya Yapan Atölye, Ankarada ki En Başarılı Yağlı Boya Atölyesi