Fotoğrafçılık Kursları Ankara

Fotoğraf Çekimi

Thumbnail image 

Fotoğraf Çekimi

Gelin Çekimi, Ürün Çekimleri ve Ürün Tanıtımı gibi teknik konularda çekim yapmak istiyorsanız iyi bir teknik kullanmalısınız.


Örneğin DSLR bir makineye sahipsiniz. Bu makineler profesyonel makinalardır. İlk yapmanız gereken kendi ayarlarınızı yapmamaktır. Bu bilgi ve teknik ister. Bunun için kurs hocanızdan yardım almalısınız. Bunun yerine otomatik modu tercih ederek çekim yapmak daha sağlıklı olur. Bir süre çalıştıktan sonra bu mod size yetmeyecektir. Kurs içerisinde sizlere Işık ve kompozisyon ile ilgili bir çok bilgi verilecektir. Bu bilgileri öğrenmenizin ardından otomatik mod yetmemeye ve tatmin etmemeye başlayacaktır.


Yeni başlayanlar genellikle manuel modu kullanmaktan korkarlar.  Canon ve Nikon makinelerin her ikisi ile de kursumuzda eğitim yapılmaktadır. Canon’larda yeşil küçük bir kare, Nikon’lar da ise Auto yazan mod, adı üzerinde otomatik mod oluyor. Ama bu için önemli kısmı ise M yazan mod yani manuel moda geçilmesinde olmaktadır.


Makine üzerinde sizlere basitçe yapmanız gereken 3 değişkenliği gösteriyor olacağız.


Bu üç değişken; diyafram açıklığı (aperture), pozlama süresi veya Perde hızı (shutter speed) ve film ASA’sı (ISO). Bu üç unsurun birbirleriyle kombinasyonunu doğru bir şekilde yaptığınızda doğru pozlama yapmış oluyorsunuz.


Thumbnail image 

Ankarada Dış Mekân Çekimleri, Ankarada Doğum Fotoğrafçılığı, Ankarada Doğum Fotoğrafı Çekimi, Ankarada Fotoğraf Çekimi, Ankarada Fotoğraf Çekimleri, Ankarada Fotoğrafta İleri Teknikler, Ankarada Gece Çekimi, Ankarada Gelin Çekimi, Ankarada Kına Çekimi, Ankarada Ürün Çekimleri, Ankarada Ürün Tanıtımı