fotografçılık kursları Başlıyor Ankara

Fotoğraf Çekme Eğitimi

Thumbnail image 

Fotoğraf Çekme Eğitimi


Fotoğraf çekerken, öncelikle fotoğraf makinesinin tam olarak doğru şekilde tutulması gerekir. Makine, boyuna asılı halde ve göbek seviyesinde taşınmalıdır. Bu şekilde makinenin sağa sola çarpması engellenir ve ayrıca kısa sürede çekim pozisyonu almakta kolaylaşır. Ellerin boş olması da dengeli duruş için önemli bir ayrıntıdır.


Çekim esnasında ilk olarak sol elin avuç içi yukarıya bakmalı ve ön tarafa doğru açılarak makinenin denge noktası avuç içerisine tam oturtulmalıdır. Parmaklar fazla sıkılmadan hafif bir şekilde fotoğraf makinesi kavranmalıdır. Bu sırada sağ el makinenin sağ tarafını kavramalı ve çekilecek cisme doğru yönlendirilmelidir. Daha sonra, bakaç sağ göze yaklaştırılarak iyi bir kompozisyon seçilir. Bedene sağlam ve doğru bir duruş sağlamak için herhangi bir ağaç, duvar ya da sokak lambası gibi bir yere yaslanılmalıdır. Bakış seviyesinden daha düşük pozisyonlarda çalışma zorunluluğu varsa, eğilerek ya da çömelerek çalışmak sakıncalı bir durumdur. Çünkü vücut bu şekilde dengede duramaz. Bu gibi durumlarda en iyi yöntem, dizin yere dayanmasıdır.


Fotoğrafçılık Kursları, Fotoğraf Çekme Gezi Deri, Fotoğraf Çekme Stüdyosu, Fotoğraf Çekme Kurumları ilgili bilgi almak ve doğru bir adreste eğitim alarak başarılı çalışmalar yapmak için kursumuz ile iletişime geçebilirsiniz.


Thumbnail image 

Ankarada Fotoğraf Çekim Eğitimleri, Ankarada Fotoğraf Çekim Kursu, Ankarada Fotoğraf Çekimi Dersleri, Ankarada Fotoğraf Çekme Eğitimi, Ankarada Fotoğraf Çekme Kılavuzu, Ankarada Fotoğraf Nasıl Çekilir, Ankarada Fotoğrafçılık Eğitimleri, Ankarada Fotoğrafçılık Kursları