Fotografçılık Kursları Ankara

Fotoğraf Sanatı

Thumbnail image 

Fotoğraf Sanatı


Anı yakalamak isteyen herkes fotoğraf çekmektedir. Fotoğraf anın yakalanmış halidir. Fotoğrafçılar ise anı en iyi şekilde yakalayan kişilerdir. Göz ve bakış açısı gelişmiş fotoğraf sanatçılarının bu tutkusu çocuk yaştan itibaren vardır. Yetenekleri keşfedilen veya kendi kendine keşfeden fotoğraf sanatçıları dünyanın en keyifli mesleklerinde birini yapmaktadır.


Fotoğrafçıların görevi çocukları, yaşlıları, binaları, vapurları, kedileri, çiçekleri; kısacası hayatımızda olan her şeyi bir fotoğrafa sığdırmaktadır. Bir tutku ile bu görevi yerine getiren fotoğrafçılar harika görüntüler yakalamaktadır.


Teknolojinin gelişmesi konusunda geride kalan coğrafyamızda fotoğraf hak ettiği değeri bulamamıştır. Batı tekniklerinin ve teknolojisinin kullanılmasıyla yavaş yavaş yer edinmeye başlar. Öncelikle basın olmak üzere sonrasında sokakta kendine yer bulur.


Aslında sanatçılar stüdyolardan çıkıp insanların içlerine makineleri ile girmeye başlamıştır. Cemal Işıksel, Nurettin Erkılıç, Selahattin Giz, Limasollu Naci gibi önemli fotoğrafçılardan sonra modern ve sanatsal Türk fotoğrafçılığı 1950’li yıllarda oluşmaya başlamıştır. Bu kuşağın önemli sanatçıları günümüze de ışık olmuştur.


Fotoğraf Sanatı ve gelişimini öğrenmek isteyen tüm meraklıları kursumuza bekliyoruz. Anadolu Sanat Merkezi ile Fotoğrafçılık Ders alarak fotoğraflarınızı sonrasında Fotoğraf Satış Galerileri ile değerlendirebilirsiniz.


Thumbnail image 

Ankarada Fotoğraf Alışı, Ankarada Fotoğraf Eğitimleri, Ankarada Fotoğraf Galerisi, Ankarada Fotoğraf Sanatı, Ankarada Fotoğraf Satış Galerileri, Ankarada Fotoğraf Satışı, Ankarada Fotoğraf Stüdyosu, Ankarada Fotoğrafın Eğitimi