İmgesel Karakalem Bir Çalışma Odası Çizimi Ankara

Grafik

Thumbnail image 

Grafik


Görsel iletişim konusunda hayalleri olanlar grafik kurslarına katılım gösterebilir. Güzel sanatlara ve tasarıma ilgi duyanlar veya yaratıcı yeteneğe sahip lise mezunları yaratıcı yeteneklerini grafik kursları ile değerlendirebilir.


Kurs içeriğinde yer alan bazı programlar aşağıdaki gibidir:


 Tipografi : Tasarım yapılan çalışmanın bazı teknikler ile düzenleme ve etkili hale getirme işlemidir. Bu işlem aslına bakılırsa bir sanattır. Sistematik olarak bir yazı; içeriği ve görselliği olmak üzere, iki farklı açıdan mesaj vermektedir. Doğru bir tipografi kullanımı içeriğe duygu kazandırır ve ruh verir. Böylelikle özgün bir çalışma ortaya çıkar.


Tasarım Teknikleri : En önemli derstir. Grafik tasarımcı veya grafiker olmak isteyen herkesin taşıması gereken en büyük özellik yaratıcı olmaktır. Tasarım Teknikleri Dersi; Temel Tasarım Tarihçesi ve renk seçimi, tipografi, mizanpaj gibi tekniklerin nasıl kullanılması gerektiğini öğreterek başarılı bir tasarıma ulaşılmasına ve kişinin hayal dünyasının genişlemesine olanak sağlar.


Etkili Sunum ve Portfolyo Hazırlama: Ne kadar özgün ve başarılı bir çalışma da ortaya koysanız bunun iyi bir sunum ile desteklenmesi gereklidir. Aksi halde istenilen etkiyi yaratmayacaktır. Etkili Sunum Dersleri’nde; bir sunumun fiziki yapısı, photoshop, illustrator ve indesign gibi tekniklerin nasıl kullanılması gerektiği ve sunum uygulama teknikleri öğretilir.


Grafik Teknikleri Grafik Öğretmenliği, Grafik Dersleri, Grafik Kursları arayışınız var ise sanat atölyemize bekleriz.

Thumbnail image 

Ankarada Grafik Dersleri, Ankarada Grafik Eğitmeni, Ankarada Grafik Fiyatları, Ankarada Grafik Kursları, Ankarada Grafik Öğretmenliği, Ankarada Grafik Sanatı, Ankarada Grafik Stüdyosu, Ankarada Grafik Tasarım Atölyesi, Ankarada Grafik Tasarım Fiyatı, Ankarada Grafik Tasarımları