Kuru Boya Tekniği İle Yapılan Kuru Kafa Çizimleri Ankara

Grafiker

Thumbnail image 

Grafiker


Grafiker üniversitelerin ara eleman yetiştiren meslek yüksek okullarının ön lisans  programlarından mezun olmuş meslek sahiplerine denir. Bir başka deyişle de grafik operatörüdür. Yani Grafik tasarım programlarını kullanabilen, grafik tasarımcısının veya sanat yönetmeninin fikirlerini, bu grafik tasarım programları ile işleyen kişilerdir.


Her sektörde ve her meslekte olduğu gibi uzmanlık alanlarına göre derecelendirme olur. Yani hem operatör hem de mühendis olunabilir. Ara ve ana eleman olmak üzere yetiştirilmektedir. Kendinizi geliştirmeniz halinde Sanat Yönetmeni de olabilirsiniz.


Grafiker işin mutfağıdır ve önemli bir parçasıdır. Mesleğin uzmanlarına da grafik tasarımcı denmektedir. Grafiker ve grafik tasarımcı sürekli karıştırılmaktadır.


Grafiker: Çeşitli kursların programlarından sertifika edinmiştir.


Grafik Tasarımcı: Uzun ve de zorlu bir eğitim sürecinden geçmiş, grafik ve tasarımın birçok detayı hakkında bilgi sahibi olmuş, sanat ve tasarım tarihini içmiş, çeşitli kavramsal sorgulamalarda bulunmuş, grafik diliyle sistem oluşturmuş, sunum yapmış, derslerden kalmış, geçmiş ve sonunda “olmuş” insanlardır.


Grafik tasarımcılarda henüz program kullanmıyorken yani daha junior bir pozisyonda iken grafikerlik yapmışlardır. Hedefinize giderken en alttan yukarı doğru çıkmak ve öğrenmek zorundasınız.


Grafikerler, Tasarımcılar ve Sanat Tasarımı konusunda eğitim almak istiyorsanız sanat atölyemiz ile iletişime geçebilirsiniz.


Thumbnail image 

Ankarada Broşür Tasarımları, Ankarada Grafik İle Uğraşan Kişiler, Ankarada Grafikerler, Ankarada ki Grafik Sanatçısı, Ankarada ki Grafikerler, Ankarada ki Sanat Tasarımı, Ankarada ki Tasarımcılar, Ankarada Masaüstü Yayıncılık Yapan Firmalar, Ankarada Masaüstü Yayıncılık Yapanlar, Ankarada Stüdyo, Ankarada Web Tasarımı