Hat Dersleri Ankara

Hat Dersi

Thumbnail image 

Hat Dersi


Hattatlık; güzel el yazısı sanatıdır. Türk sanat tarihi çerçevesi içinde bu yazı sanatının çok önemli bir yeri vardır.


Doğu milletlerine öz süsleme sanatları içinde de aynı önemli yeri muhafaza eden Arap yazısı, Türk sanatçıları tarafından geliştirilmiş, en yüksek zirvesine ulaştırılmıştır. Doğu milletleri arasında yazıyı, süsleme unsurlarından ayırarak başlı başına bir sanat haline getiren Türkler olmuştur.


Gerek Arap hattatları, gerekse İranlı hattatlar, yazı kompozisyonu içine her hangi bir süsleme unsuru eklemeyi hoş görmüşler, bundan dolayı yazı kompozisyonunda aksayan kısımları başka bir motifle doldurmuşlardır.


Yazıyı başlı başına bir sanat kabul eden Türkler, bu kolaylığa gitmemişler, harflerin kendi ahengi içinde sade güzelliğini arayıp bulmuşlardır. Esasen Türkler’in bu estetik anlayışı öteki sanat kollarında da aynı şekilde etkisini göstermiştir.


Arapça Bilen Öğretmenler, Arapça Çeviri, Kuran Çevirileri Arabada Arapça Bilen Kişiler, Arapça Eğitimler ilgili bilgi almak ve doğru bir adreste eğitim alarak başarılı çalışmalar yapmak için kursumuz ile iletişime geçebilirsiniz.


Thumbnail image 

Ankarada Arapça Yazı Kursu, Ankarada Güzel Halk Eğitimi, Ankarada Güzel Kur'an Yazanlar, Ankarada Hat Dersi Verenler, Ankarada Hat Kursları, Ankarada ki En Büyük Halk Eğitim Merkezi, Ankarada Kur'an Hat Eğitimi, Ankarada Kur'an Kursu, Ankarada Kur'an Kursu Veren Yerler, Ankarada Kur'an Yazımı