Karakalem Kadın Çalışmaları Ankara

Karakalem Karikatür Örnekleri

Thumbnail image 


Çizim yapmak için çiziminiz çok kötü olabilir. Çizdiğiniz şeyler sonucunda ortaya iyi karikatürler çıkmayabilir. Bu karikatür yapmak isteyen kişileri durdurmamalı ve vazgeçme eşiğine getirmemelidir. Bu uğraşınız yıllar sürebilir fakat pratik yapa yapa gelişecektir.


Kurs hocanız ve karikatür çizenlere yaptığınız karikatür çalışmalarını göstererek mutlaka görüşlerini almalısınız. Böylelikle yapılan yorumlar ile eksik yönlerinizi keşfedebilirsiniz. Size güç verecek ve motive edecek kişiler ile farklı bakış açıları yakalayabilirsiniz.


  • Bol bol karikatür inceleyin, ilk başta bakarak çizerek de olabilir, daha sonra kendi tarzınızı oluşturabilirsiniz.
  • Önce kağıda çizim yaparak başlayın, bilgisayarda çizime daha sonra geçiniz.
  • Çizimlerinizle ilgili geribildirim alın
  • Çizimleriniz bakar bakmaz anlaşılmalı, ayrıntılara dikkat etmelisiniz.
  • Yazıları ilk başta fazla kullanmayın çizimle anlatmaya çalışın.
  • Önceki maddelerde de belirttiğim gibi belli bir yere kadar bir karikatüristi örnek alın zamanı geldiğinde kendi tarzınızı oluşturmaya başlayın.

Karakalem Karikatür Örneği, Karakalem Karikatür Eğitimi, Karakalem Karikatür Çizimleri, Karakalem Karikatür Yapımı ile ilgili bilgi almak ve doğru bir adreste eğitim alarak başarılı çalışmalar yapmak için kursumuz ile iletişime geçebilirsiniz.


Thumbnail image 

Ankarada Karakalem Karikatür Örneği, Ankarada ki Kurşun Kalem Dükkanı, Ankarada ki Kurşun Kalem Ustası, Ankarada Kurşun Kalem Karikatür Örnekleri, Ankarada Kurşun Kalem Kursları, Ankarada Kurşun Kalem Sanat Atölyesi, Ankarada Kurşun Kalem Ustası