Karakalem Portre Çalışmaları Ankara

Karakalem Yüz Çizim Teknikleri

Thumbnail image 

Karakalem Yüz Çizim Teknikleri


Sizin için en iyi ve kolay yüz çizim tekniklerini derledik. Bu çizim teknikleri ile kolayca çizim yapabilirsiniz.


Göz çizimi aslında çok basittir. Dış kenarlarını çizerken tombik bir balık çizdiğinizi düşünün.  Bu çizimin hemen üzerine göz çukurunu belli eden göz ile paralel bir yay çizin. Kaş çiziminde ise sınır tanımayın çevrenize bakın kimsenin kaşı diğerinin kaşına benzemiyor. Göze yakın veya uzak nerede konumlandırmak isterseniz orada kaşı çizin. Şimdilik sadece çizgiyle belli edin daha sonra kaşı dolduracağız. Dilerseniz detaylı olarak buradan  göz çizimine bakıp tekrar çizime devam edebilirsiniz.


Şimdi kaşları istediğiniz kalınlıkta kalınlaştırmak için paralel gelecek şekilde kaşın biraz üstünden çizgi çizin ve kaşın kuyruğu ile naif bir şekilde birleştirin. Göz bebeklerini çizmeye geçelim. Bunun için göz çizgimiz tam ortasına bir çember çizelim gözün dış kenarından taşacaktır sorun değil o kısmı sileceğiz resimde silinmiş ve silinmemiş şekliyle duruyor. Daha sonra göz merceğini de çizelim.


İnsan Yüzü Çizim Kuralları, Yüz Çizim Eğitimi, İnsan Çizim Eğitimleri, Karakalem Çizim Tekniği, Karakalem Eğitimleri ile ilgili bilgi almak ve doğru bir adreste eğitim alarak başarılı çalışmalar yapmak için kursumuz ile iletişime geçebilirsiniz.


Thumbnail image 

Ankarada Büyük İnsanların Yüzünü Çizme Tekniği, Ankarada Çocuk Bizim Çizim Tekniği, Ankarada Karakalem İnsan Çizimi, Ankarada Karakalem Portre Çizme Teknikleri, Ankarada Karakalem Yüz Çizim Teknikleri, Ankarada Karakalem Yüz Çizme Teknikleri, Ankarada Karakalem Yüz Eğitimleri