Yağlıboya Tavuskuşu Çizimleri Ankara

Resim

Thumbnail image 

Resim


Resim kağıt, bez, duvar ve benzerleri gibi düz yüzeyler üzerine kalem, boya veya başka araçlarla çizilen bir şeyin benzeridir. İnsanlar ilkel çağladan bu yana resim yapmıştır. Tarih öncesi çağlarda dahi İspanya ve Fransa’daki bazı mağaralarda bulunan resimler bunların kanıtıdır.


Tarihi çağ dediğimiz yani erişilebilir tarihlerden önceki çağlarla beraber büyük ilerlemeler olmuştur.  Milattan önceki dönemde yapılan sarayların duvarları incelendiğinde el yapımı resimler görülmektedir. Duvardan ziyade kağıt üzerine resim yapılmaya başlanması ile gene milattan önce 1600 yılındadır. Papirüsler üzerine yapılmıştır.


Resim insanlar ile birlikte gelişmeye yaşamaya devam etmiştir. Eski Yunan ve Roma’da çok önemli bir sanat olarak sayılmaya başlanmıştır. Bu dönemlerde evlerin duvarlarını süsleyen resim, aynı zamanda vazo üzerine de yapılmıştır. İlk tablo üzerine resim yapılan ressamlığında bu devirde olduğunu bilinmektedir.


Renkli Resimler, Profesyonel Resim Örnekleri, Tarihi Resimleri, Resim Kursları, Resim Eğitimi,  Resim Eğitim Merkezleri, Profesyonel Resim Kursları konularında eğitim almak için bizler ile iletişime geçebilir, atölyemizi ziyaret edebilirsiniz.


Thumbnail image 

Ankarada Çağdaş Resimler, Ankarada Eski Resimler, Ankarada Güzel Resimler, Ankarada Profesyonel Resim Kursları, Ankarada Profesyonel Resim Örnekleri, Ankarada Renkli Resimler, Ankarada Resim, Ankarada Resim Eğitim Merkezleri, Ankarada Resim Eğitimi, Ankarada Resim Kursları, Ankaradaki Tarihi Resimlerimiz