Heykel Hobi Grup Dersleri Ankara

Seramik

Thumbnail image 

Seramik


 Seramik Adresi Anadolu Sanat Merkezidir. Seramiğe gönül verdiyseniz ve kursa katılmak istiyorsanız en doğru adrestesiniz. Gelin öncelikle seramik nedir bir bakalım.


Seramik Nedir?


Ana maddesi kildir. Çini, tabak, çanak, fincan ve vazo gibi bir çok şey yapılır. Bu yapılanlar elde veya makine yardımı ile şekillendirilir. Kalıcı olarak sertleşmesi için özel fırınlar yardımı ile pişirilir.


Seramik aslında ikiye ayrılır. Kullanılan hamurun cinsi bunu belirler.


  1. Gözenekli seramik
  2. Gözeneksiz seramik

Gözenekli seramiklerin adı üzerindedir. Sıvıları sızdırma özelliği vardır. Tıkız hamur denilen pekezler ile yapılanlar ise sıvıları sızdırmazlar. Sızdırmaması için de astar atılır veya kimyasal olarak madensel oksitlerle hazırlanan bir sıvının içine batırılır. Seramiklerin ham maddesi olan kil, kimyasal bakımdan bir alümin silikattır. Günümüzde en çok kullanılan seramik çeşitleri; majolika, sağır porselen , çanak çömlek  ve porselendir.


Seramik Malzemeleri satan ve Seramik Dersi Veren Yerler arasında ilk sıralardayız. Sizde kursa katılmak ve seramik yapmayı öğrenmek isterseniz kursumuza davetlisiniz. Kurs sonunda ortaya çıkan çalışmalarınızda web sitemiz üzerinden satışa çıkarak sizlere ek bir kazanç sağlamayo hedeflemektedir.


Thumbnail image 

Ankarada ki Seramik Merkezleri, Ankarada Seramik, Ankarada Seramik Adresi, Ankarada Seramik Dersi Veren Yerler, Ankarada Seramik Eğitimi, Ankarada Seramik Kursları, Ankarada Seramik Malzemeleri, Ankarada Seramik Okulları, Ankarada Seramikçiler