Anadolu Güzel Sanatlarda Kazanan Öğrencilerin Sergisi Ankara

Ünlü Türk Ressamlar ve Eserleri

Thumbnail image 

Ünlü Türk Ressamlar ve Eserleri


Tarihimizde yer alan ve eserleri ile yaşadıkları döneme damga vurmuş Türk ressamlarını tanıyor musunuz?  Ünlü Türk Ressamları ve Eserleri ile ilgili istediğiniz bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.


Hoca Ali Rıza 1858 – 1930 yılları arasında yaşamıştır. Göl Kenarı adlı çalışması çok önemlidir. Resimde şiirsel bir üslup vardır.  Avrupa’yı hiç görmemiş olmasına rağmen batılı bir tarzı bulunmaktadır.


Şeker Ahmet Paşa 1841 – 1907 yılları arasında yaşamıştır. Narlar ve Ayvalar eseri önemli bir çalışmadır. Paris’te Louvre Müzesi’ne resmi ilk kabul gören ressamdır ve hayatta iken bu yaşanmıştır. Çalışmalarında ilginç bir perspektif anlayışı bulunur. Genellikle natürmort resimleri ile tanınır.


Osman Hamdi Bey 1842 – 1910 yılları arasında yaşamıştır.  –herkes tarafından bilenen Kaplumbağa Terbiyecisi ile adından söz ettirir. Meşhur tablosunda ayakta duran adam düşüncelidir. Kaplumbağa terbiye etmek zor bir iştir. Adamın elinde ney ve sırtında ise nakkareyi vardır. Değişik yorumlar olmasına rağmen bu fotoğrafta Osman Hamdi’nin kendini betimlediği söylenmektedir. Terbiyecinin zorlu işi elindeki müzik aletleriyle halletmeye çalışması, Osman Hamdi Bey’in de değişime direnen bir toplumu sanat yoluyla çağdaş seviyeye getirmeye çalıştığını, bu yüzden sanat okulu ve müze açma girişiminde bulunduğunu vurgular.


Dünyaca Ünlü Türk Ressamlar İle İlgili Kitap arıyorsanız Anadolu Sanat Merkezi sizler için bunları derlemiştir. Dilerseniz malzeme, kitap ve eğitimi tek bir adresten alabilirsiniz.


Thumbnail image 

Ankarada Dünyaca Ünlü Karakalem Ustalarımız, Ankarada Dünyaca Ünlü Ressamlarımız In Eserleri, Ankarada Dünyaca Ünlü Ressamlarımız In Hayat Hikayeleri, Ankarada Dünyaca Ünlü Türk Ressamlar İle İlgili Kitap, Ankarada Dünyaca Ünlü Türk Ressamlarımız dan Eğitim, Ankarada Ünlü Türk Ressamları ve Eserleri