Yağlı Boya Resim Fırçalar Ankara

Yağlı Boya At Resimleri

Thumbnail image 

Yağlı Boya At Resimleri


High angle view of paintbrushes

At fotoğrafları tarihimizin birer yansımasıdır. Kültürümüzde atın yeri büyüktür. Bu yüzden de sanatımıza damgasını vurmuştur.  En Uygun Yağlı Boya At Resimleri araştırması yapanlar için en doğru bilgiler burada. Yağlı Boya At Resmi Çizenler arasında yerinizi almak istiyorsanız kursumuza bekleriz.


Tarihimize damga vuran Türk ressamlar ve onların at ile yaptıkları resimleri için kısa bir bilgi vereceğiz.


Feyhaman Duran 1886 – 1970 yılları arasında yaşamıştır.  En önemli tablosu Atatürk Heykeli çalışmasıdır. Bu çalışmada çok önemli detaylar vardır.


Feyhaman Duran Çallı Kuşağı’nın hatta Türk resminin en önde gelen portre ustasıdır. Eğitim dönemi yani ilkokul çağından buyana desen yeteneği ile çok fazla portre çalışması vardır.


Yaptığı portreler görüntünün dışında, kendi iç dünyasını da yansıtmaktadır. Yaptığı çok sayıdaki Atatürk portrelerinin hepsi de çok başarılı çalışmalardır. Atatürk Heykeli resminde Mustafa Kemal Atatürk’ü at üstünde resmederek at tasvirini eserinde kullanmıştır.


Ressamlarımızın büyük çoğunluğunun yaptığı eseler içerisinde at figürü vardır. Hayatları boyunca yaptıkları çalışmalar içerisinde bir çok çeşit bulunsa dahi ulu ve yüceliği vurgulamak adına mutlaka bir tane at çalışması olduğunu görebiliyoruz.


Thumbnail image 

Ankarada At Portresi Çizimi, Ankarada At Resmi Yapanlar, Ankarada Çok Güzel Yağlı Boya At Tabloları, Ankarada Hayvan Çizimleri, Ankarada ki En Uygun Yağlı Boya At Resimleri, Ankarada Kuş Çizimi, Ankarada Yağlı Boya At Fotoğrafları, Ankarada Yağlı Boya At Resmi Çizenler